icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 3461

Toyota Avensis Luxury

цена 13 900 EUR

цена за ново возило 36 500 EUR

ПОРШЕ СКОПЈЕ

 • бојаСребрена  перла
 • Година на производствоФевруари 2015
 • Изминати километри107 000 км.
 • Моќност150 hp.
 • ГоривоДизел

Технички карактеристики

 • Работна зафатнина2 231 cm³
 • Тип на менувачАвтоматски
 • Број на врати4/5
 • Погон нанапред

Надворешност

 • -Алуминиумски бандажи,

 • -Фарови за магла,

 • -Xenon Фарови

Внатрешност

 • -Централно заклучување,

 • -Електрика на прозори / Ел на ретровизори,

 • -Ел. седишта,

 • -Кожни седишта,

 • -Греење на седишта,

 • -Климатроник,

 • -Радио CD MP3,

 • -Навигациски систем,

 • -Темпомат,

 • -Серво управувач,

 • -Мултифункционален волан,

 • -Борд компјутер,

 • -Кожен волан,

 • -Регулирање волан

Безбедност

 • -ABS антиблокирачки систем на сопирачките,

 • -ESP електронска стабилизирачка програма,

 • -воздушни перничиња,

 • -ASR контрола на пролизгување,

 • -Задни светла за магла,

 • -Наслони за глава

Дополнителни информации

-18" алуминиумски тркала 225/45 R18 и резервно тркало -Задни паркинг сензори -Грејач на предни бришачи -Toyota Touch& Go Plus: Toyota Touch, Навигација, Google Local Search, Send to car, разгледување слики од USB, гласовни команди, 3D навигациони карти, читање на sms, e-mail. -Аудио ситем со CD плеер, RDS радио со MP3/WMA формат и 11 звучници -Предни седишта, електрично регулирани: 8-насоки возач, 4-насоки совозач, греени со меморија -Перфорирани кожни седишта (опција:црни/светло сиви) -Централна конзола во боја "топол никел" (опција:сребрена) -Управувач, електрично регулирачки по височина и длабочина, со меморија

Странична лента

Лизинг калкулатор

Пресметката на учеството и месечната рата е од информативен карактер. За повеќе информации Ве молиме обратете се на вашиот Das WeltAuto продажен советник.

Месечна рата:

EUR

Учество:

EUR

Учество:

Времетраенье на договорот:

Продавач

ПОРШЕ СКОПЈЕ
бул. Босна и Херцеговина бр. 4

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha

Блиски по цена автомобили