icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 3590

Skoda YETI 2.0 TDI 140 KS 4x4

цена 9 990 EUR

Делукс Ауто - Куманово

 • бојаКафеава
 • Година на производствоМај 2010
 • Изминати километри132 358 км.
 • Моќност140 hp.
 • ГоривоДизел

Технички карактеристики

 • Работна зафатнина1 968 cm³
 • Тип на менувачМануелен
 • Број на врати4/5
 • Погон на4x4

Надворешност

 • -Шини на покривот,

 • -Алуминиумски бандажи,

 • -Затемнети стакла,

 • -Фарови за магла

Внатрешност

 • -Имобилајзер,

 • -Централно заклучување,

 • -Електрика на прозори / Ел на ретровизори,

 • -Греење на седишта,

 • -Ел отворање багажник,

 • -Климатроник,

 • -Радио CD MP3,

 • -Темпомат,

 • -Серво управувач,

 • -Борд компјутер,

 • -Регулирање волан

Безбедност

 • -ABS антиблокирачки систем на сопирачките,

 • -ESP електронска стабилизирачка програма,

 • -воздушни перничиња,

 • -ASR контрола на пролизгување,

 • -Задни светла за магла,

 • -Наслони за глава

Дополнителни информации

Клима уред – ABS+ESP+ASR – Погон на сите 4 тркала – Црни шини на покрив – Грејачи на предните седишта – Централно заклучување со далечински – Декоративни елементи – Централен потпирач за раце напред – Електрични надворешни ретровизори со греење – Електронски Имобилизатор – Дополнително греење за дизел мотори – Возачко и совозачко седиште со лумбална подршка – Копче за Off Road возење – Темпомат – Предни и задни светла за магла – Борд Компјутер Maxi Dot – Алумиумски тркала 16” – Хром Пакет

Странична лента

Продавач

Делукс Ауто - Куманово
ул. 500 бр.55

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha

Блиски по цена автомобили