icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 3636

VW K 70 ARTEON 2.0 TDI ELEGANCE

цена 35 700 EUR

DasWeltAuto гаранција

цена за ново возило 45 000 EUR

Делукс Ауто - Куманово

  • бојаСребрена  металик
  • Година на производствоДекември 2018
  • Изминати километри28 000 км.
  • Моќност150 hp.
  • ГоривоДизел

Технички карактеристики

  • Работна зафатнина1 968 cm³
  • Тип на менувачАвтоматски
  • Број на врати4/5
  • Погон нанапред

Дополнителни информации

ESP( ABS со ASR, EDL, EDTC и TRSP); ISOFIX-sistem (подготовка за монтирање на 2 детски седишта на задната клупа; Топ-комфорни седишта напред; Паркинг сензори напред и назад Park Pilot со графичко и звучно предупредување ; Сензор за светло, одд. дневни светла и Leaving home/Coming Home (ман) ; Предни бришачи со променлив интервал и со сензор за дожд ; Регулирање на висината на светлосниот сноп; Темпомат, адаптивен (ACC) со дејство до 210 Km/h, систем за помош при ризик од фронтален судар, систем за итно сопирање во град; Светло за магла назад; Борд компјутер Премиум колор; Електрично подесиви и преклопливи ретровизори со можност за одвоено греење, возачкиот со автоматско затемнување; Предни светла во LED изведба со динамичко осветлување во свиоци, LED дневни светла и светло за лоши временски услови; Динамички асистент за долги светла Dynamic Light Assist; Навигациона функција Discover Media; Динамички приказ на сообраќајни знаци; Мапи за Европа (без Русија и Турција) на SD картичка; Пакет: Активна безбедност (Систем за детектирање на пешаци со активна хауба, Адаптивен темпомат со систем за намалување на ризикот од фронтален судар и итно сопирање во град, Воздушно перниче за колена на возачот, Предзатегнувачи за појаси на задните надворешни седишта); Пакет: Light & Sight за динамички асистент за долги светла; Активен инфо дисплеј со можност за избор на приказот; Амбиентно осветлување во внатрешноста со можност за избор на една од три достапни бои; Декоративни уметоци Aluminium Fine Line; Пакет: Акустика (Дополнително намалување на шумовите во внатрешноста, Сигурносно ламинирано стакло во предните врати, задните стакла 65% затемнети) Пакет Easy Open (Пристап и стартување на моторот без клуч, сензорско/електрично отворање и затворање на вратата од багажникот; Камери 360 степени Area View; Зимски пакет со греење на предни седишта, на надворешните задни седишта и на прскалките на ветробранското стакло, 2 USB приклучоци, компатибилни со iPhone, 1 USB приклучок за полнење; Aux in влез, контролен панел за задната зона на клима уредот назад); Продолжена гаранција до декември 2023 год или 150,000 км

Странична лента

Лизинг калкулатор

Пресметката на учеството и месечната рата е од информативен карактер. За повеќе информации Ве молиме обратете се на вашиот Das WeltAuto продажен советник.

Месечна рата:

EUR

Учество:

EUR

Учество:

Времетраенье на договорот:

Продавач

Делукс Ауто - Куманово
ул. 500 бр.55

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha

Блиски по цена автомобили