icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 3780

VW Tiguan "SOUND" 4Motion 2.0 TDI BMT SCR

цена 22 900 EUR

Можност за поврат на ДДВ

ПОРШЕ СКОПЈЕ

 • бојаБеж  металик
 • Година на производствоЈуни 2017
 • Изминати километри142 000 км.
 • Моќност150 hp.
 • ГоривоДизел

Технички карактеристики

 • Работна зафатнина1 968 cm³
 • Тип на менувачАвтоматски
 • Број на врати4/5
 • Погон на4x4

Надворешност

 • -Шини на покривот,

 • -Алуминиумски бандажи,

 • -Затемнети стакла,

 • -Фарови за магла

Внатрешност

 • -Имобилајзер,

 • -Централно заклучување,

 • -Електрика на прозори / Ел на ретровизори,

 • -Греење на седишта,

 • -Радио CD MP3,

 • -Навигациски систем,

 • -Помош при паркирање,

 • -Темпомат,

 • -Серво управувач,

 • -Мултифункционален волан,

 • -Борд компјутер,

 • -Подготовка за телефон,

 • -Кожен волан,

 • -Регулирање волан

Безбедност

 • -ABS антиблокирачки систем на сопирачките,

 • -ESP електронска стабилизирачка програма,

 • -Помош при нагорнина,

 • -воздушни перничиња,

 • -ASR контрола на пролизгување,

 • -Задни светла за магла,

 • -Наслони за глава

Дополнителни информации

ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА -Елиминација на буквите за ознаката на моторот на капакот на багажниот простор -Приклучок за приколка, преклопен, со електрично ослободување -Висина на подот во просторот за багаж прилагодлива во 2 чекори -„Комфорт“ телефонски интерфејс со функција на индуктивно полнење, за системи за навигација со Car-Net -"SOUND" пакет -"Easy Open" пакет со безбедно заклучување -"Nice" 7 J x 18,235/55 R 18 (self-sealing) -Функција за NAVI PNC "Discover Media" (for "Composition Media") -Препознавање сообраќајни знаци Радио „Композициски медиуми“ ZD6 0B3 меѓуоскино растојание Опрема за удобност A8C -Сигурносни навртки на тркалата со проширена заштита од кражба -Мултифункционален волан во кожа, со шалтери за DSG -кровни шини, сребрена анодизирана -греење на предни седишта - "Keyless Access"систем за заклучување и стартување без клуч „Пристап без клуч“ со посебна безбедност -задните странични прозорци и задното стакло затемнети, 65% апсорбираат светло 5I6 Капак на одделот за багаж со контролирано отворање на сензорот и електрично затворање со одложено време, со далечинско отклучување 5TX украсни влошки за специјални понуди - "Front Assist" со ACC систем за следење напред,функција за сопирање во итни случаи (со автоматска контрола на далечина ACC темпомат до 210 км / ч) -Алармен систем за кражба со надзор на кабината, резервен рог и заштита од влечење -систем за навигација "Discover Media" со TFT екран осетлив на допир -Automatic distance control (со следење до запирање) и ограничувач на брзината -Систем за чистење на фарови -Антена за разновидност за FM прием -предни прскалки за миење на ветробранот автоматски загревани -App-ConnectCI1 -"Nice" алуминиумски тркала, 7 J x 18 во црна боја, со завршна облога од висок сјај -услуга преку Интернет, без WFS мрежа -мобилност гума 235/55 R 18 (self-sealing) -радио "Composition Media" -„Air Care Climatronic“ систем за климатизација со 3 зони контрола на температурата, филтер за алергени и задни контроли -Препознавање сообраќајни знаци -USB интерфејс, исто така, за iPod / iPhone, вклучувајќи мултимедијален приклучок AUX-IN -педали и потпирач за нозе во нерѓосувачки челик -ленти за влез за специјални понуди

Странична лента

Лизинг калкулатор

Пресметката на учеството и месечната рата е од информативен карактер. За повеќе информации Ве молиме обратете се на вашиот Das WeltAuto продажен советник.

Месечна рата:

EUR

Учество:

EUR

Учество:

Времетраенье на договорот:

Продавач

ПОРШЕ СКОПЈЕ
бул. Босна и Херцеговина бр. 4

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha

Блиски по цена автомобили