icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 3782

VW Passat Comfortline 2.0 TDI BMT 110 LED

цена 16 500 EUR

Можност за поврат на ДДВ

ПОРШЕ СКОПЈЕ

 • бојаСребрена  металик
 • Година на производствоМај 2016
 • Изминати километри162 000 км.
 • Моќност150 hp.
 • ГоривоДизел

Технички карактеристики

 • Работна зафатнина1 968 cm³
 • Тип на менувачМануелен
 • Број на врати4/5
 • Погон нанапред

Надворешност

 • -Алуминиумски бандажи,

 • -Фарови за магла

Внатрешност

 • -Имобилајзер,

 • -Централно заклучување,

 • -Електрика на прозори / Ел на ретровизори,

 • -Климатроник,

 • -Радио CD MP3,

 • -Навигациски систем,

 • -Помош при паркирање,

 • -Темпомат,

 • -Серво управувач,

 • -Мултифункционален волан,

 • -Борд компјутер,

 • -Подготовка за телефон,

 • -Кожен волан,

 • -Регулирање волан

Безбедност

 • -ABS антиблокирачки систем на сопирачките,

 • -ESP електронска стабилизирачка програма,

 • -Помош при нагорнина,

 • -воздушни перничиња,

 • -ASR контрола на пролизгување,

 • -Задни светла за магла,

 • -Наслони за глава

Дополнителни информации

-Резервно тркало со пнеуматик , челик -Приклучок за приколка преклопен, со електрично ослободување -Врата на багажникот со електрично отворање и затворање -Задните странични прозорци и задното стакло се затемнети, 65% апсорбираат светло -надворешни ретровизори електрично прилагодливи, преклопливи и загреани, затемнети од страната на возачот, со околно осветлување -телефонски интерфејс "Бизнис" -App-Connect -Воздушно перниче за колено од страната на возачот, странични воздушни перничиња и затегнувачи на безбедносните ремени одзади -„Бизнис премиум“ пакет со навигација -LED фарови -систем за навигација „Discover Pro“ -греење на предни седишта -Предни и задни странични воздушни перничиња 4X4, со воздушни перничиња за глава -систем за следење на околината „Front Assist“, функција за сопирање во итни случаи (за автоматска контрола на растојание ACC до 160 км / ч) -предни лумбални потпори, електрично прилагодливи од страната на возачот, функција за масажа од страната на возачот -LED предни светла за слабо и долго светло, со дневни светла -динамично прилагодување на опсегот на предните светла -8 звучници -ACC автоматска контрола на растојанието вклучувајќи ограничувач на брзината -греење на прскалки -апликација-Поврзете се -230 V приклучок на задната централна конзола -автомобил-мрежа -радио интегриран во системот за навигација -„Климатроник“ систем за климатизација со 3-зона контрола на температурата, филтер за алерген и дополнителни задни контроли -USB интерфејс, исто така, за iPod / iPhone, вклучувајќи мултимедијален сокет AUX-IN

Странична лента

Лизинг калкулатор

Пресметката на учеството и месечната рата е од информативен карактер. За повеќе информации Ве молиме обратете се на вашиот Das WeltAuto продажен советник.

Месечна рата:

EUR

Учество:

EUR

Учество:

Времетраенье на договорот:

Продавач

ПОРШЕ СКОПЈЕ
бул. Босна и Херцеговина бр. 4

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha

Блиски по цена автомобили