icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 3809

VW Passat BUSINESS 2.0 TDI 150 KS DSG

цена 29 700 EUR

Делукс Ауто - Куманово

  • бојаБела  металик
  • Година на производствоДекември 2019
  • Изминати километри37 200 км.
  • Моќност150 hp.
  • ГоривоДизел

Технички карактеристики

  • Работна зафатнина1 968 cm³
  • Тип на менувачАвтоматски
  • Број на врати4/5
  • Погон нанапред

Дополнителни информации

Електрично преклопливи ретровизори со периметарско осветлување, на возачката страна со автоматско затемнување - Асистент за долги светла Light Assist - Светла за магла напред во LED изведба со статичко осветлување во свиоци - Kлима уред "Climatronic" со 3 зонско автоматско регулирање на температурата и контролен панел за патниците назад - Пакет Comfort Travel Assist (Помош при сообраќаен метеж Traffic Jam Assist, Помош при медицинска итност за возачот Emergency Assist - Пакет Безбедност (Адаптивен темпомат, Помош за задржување на лента Lane Assist, Предупредување при ризик од фронтален судар, со можност за автономно сопирање Front Assist, Детектирање на пешаци, Воздушно перниче за колена на возачот - Радио Навигациja Discover Media (8.0 инчен екран во боја чувствителен на допир, USB-C интерфејс и USB приклучок за полнење - Електронска контрола на стабилноста со електромеханички засилувач на сопирањето - Мултифункционален кожен волан, за DSG со можност за промена на брзините - ISOFIX/i-Size точки за прикачување (подготовка за монтирање на 2 детски седишта на задната клупа) - Возачкото седиште ErgoComfort, со подесување на аголот на седечката површина, подесување на поддршката на надколениците, електрично поедсување на наслонот - Централно заклучување со далечинско управување, Keyless Go стартување на моторот без клуч - Автономно интервентно сопирање Front Assist - Контрола на притисокот во пневматиците - Лумбарна поддршка напред, електрично подесива на возачкото седиште - Паркинг сензори напред и назад Park Pilot со графичко и звучно предупредување - Предни светла во LED изведба со одделни LED светла за дневно возење - Автоматска контрола на предните светла без одделни дневни светла, функции Leaving home/Coming Home - Внатрешни светла LED напред и назад со одложено исклучување и функција со пригушување - Темпомат, адаптивен (ACC) - Задни светла во LED изведба, Basic - Rest Assist - Систем за препознавање на замор кај возачот - Електронска паркирна сопирачка со Auto Hold функција и помош при тргнување на нагорнина

Странична лента

Лизинг калкулатор

Пресметката на учеството и месечната рата е од информативен карактер. За повеќе информации Ве молиме обратете се на вашиот Das WeltAuto продажен советник.

Месечна рата:

EUR

Учество:

EUR

Учество:

Времетраенье на договорот:

Продавач

Делукс Ауто - Куманово
ул. 500 бр.55

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha

Блиски по цена автомобили