icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 4028

Skoda Superb Ambition 2.0 TDI 150ks

цена 17 900 EUR

Делукс Ауто - Куманово

  • бојаСива  металик
  • Прва регистрацијаОктомври 2017
  • Изминати километри126 000 км.
  • Моќност150 hp.
  • ГоривоДизел

Технички карактеристики

  • Работна зафатнина1 968 cm³
  • Тип на менувачМануелен
  • Број на врати4/5
  • Погон нанапред

Дополнителни информации

Сигурносни завртки на тркалата - Дополнително електрично загревање на кабината - Сензори за паркирање напред и позади - Антена за FM Radio - Отстранлива електрична светилка во багажникот - Камера за паркирање, позади - 17" Алуминиумски фелни STRATOS со пневматици 215/55 R17 - Адаптивен темпомат со радар - Front Assist - до брзина од 160 km/h - Comfort telephony - BT, WLAN - Навигациски систем AMUNDSEN со 8" екран осетлив на допир, Voice Control - Текстилни патосници напред и позади - Челично резервно тркало - Мултифункционален 3 Крак кожен управувач со контрола за радио и телефон (со педали за менување кај DSG модели) - Ролетни на задните странични стакла и багажникот - Греење на предни седишта - Електрично отварање/ затворање на багажникот - Тонирани стакла - Централно заклучување со далечинско и KESSY Go копче за палење - Воздушно перниче за возач и совозач со опција за деактиварање на совозачко - Воздушно перниче за колена за возач - Странични воздушни перничиња за возач и совозач - Централен наслон за раце напред - Front Assistant - Радар за автоматско сопирање при појава на препрека - Мрежа во багажникот - Електрично прилагодливи - Индикатор за издишан пневматик - Мануелна лумбална регулација на предни седишта - Сензор за дожд со светлосен асистент - Задни светла за магла - Задни Top LED светла со анимиран трепкач - Предни светла за магла со Corner функија - Миење на предни светла под притисок - Антена за FM Radio - Индикатор за сигурносни ремени - Color Maxi Dot борд компјутер - Греени прскалки за ветробран - Smart Link конекција за телефон - Comfort telephony – Bluetooth - Три зонски автоматски клима уред - Електрика на предни и задни прозори - Voice Control - Hill Hold контрола за поаѓање на угорнини

Странична лента

Лизинг калкулатор

Пресметката на учеството и месечната рата е од информативен карактер. За повеќе информации Ве молиме обратете се на вашиот Das WeltAuto продажен советник.

Месечна рата:

EUR

Учество:

EUR

Учество:

Времетраенье на договорот:

Продавач

Делукс Ауто - Куманово
ул. 500 бр.55

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha

Блиски по цена автомобили