icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 4482

Audi A8 50 TDI Quattro Tiptronic

цена 89 900 EUR

цена за ново возило 136 700 EUR

ПОРШЕ СКОПЈЕ

 • бојаСива  металик
 • Прва регистрацијаДекември 2018
 • Изминати километри42 000 км.
 • Моќност286 hp.
 • ГоривоДизел

Технички карактеристики

 • Работна зафатнина2 967 cm³
 • Тип на менувачАвтоматски
 • Број на врати4/5
 • Погон на4x4

Надворешност

 • -Шини на покривот,

 • -Алуминиумски бандажи,

 • -Панорамски кров,

 • -Затемнети стакла,

 • -Фарови за магла,

 • -Xenon Фарови,

 • -Систем за чистење на фарови

Внатрешност

 • -Имобилајзер,

 • -Централно заклучување,

 • -Електрика на прозори / Ел на ретровизори,

 • -Ел. седишта,

 • -Кожни седишта,

 • -Греење на седишта,

 • -Ел отворање багажник,

 • -Климатроник,

 • -Навигациски систем,

 • -Помош при паркирање,

 • -Асистент за долги светла,

 • -Трет ред седишта,

 • -Темпомат,

 • -Серво управувач,

 • -Борд компјутер,

 • -Подготовка за телефон,

 • -Кожен волан,

 • -Регулирање волан

Безбедност

 • -Алармни системи,

 • -ABS антиблокирачки систем на сопирачките,

 • -ESP електронска стабилизирачка програма,

 • -ESP Off-road,

 • -Асистент при поаѓање,

 • -Помош при нагорнина,

 • -воздушни перничиња,

 • -ASR контрола на пролизгување,

 • -Задни светла за магла,

 • -Наслони за глава,

 • -Адаптивно воздушно потпирање

Дополнителни информации

Возилото е купено во салонот Аudi Macedonia Редовно сервисирано во овластен сервис со допонителни 2 пара алуминиумски бандажи 20 (инџ) со летни и зимски гуми,комфортни наслони за глава назад,завеси на задните стакла,вентилација и масажа на предните седишта,DVD player напред,230 в приклучок,Audi Phone Box,пакет за асистенција адаптивен темпомат,Audi lane assist,front assist,Audi pre seanse front pre sense rear pre seanse basic, 360 Kамера,ЛЕД светла Matrix,Olufsen premium sound syste, with 3D sound.Амбиентално светла Valcona кожа на седишта.

Странична лента

Продавач

ПОРШЕ СКОПЈЕ
бул. Босна и Херцеговина бр. 4

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha

Блиски по цена автомобили