icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 4626

VW Arteon Elegance 2.0 TDI 110kW 7-Gang DSG

цена 32 990 EUR

Можност за поврат на ДДВ

ПОРШЕ СКОПЈЕ

 • бојаЦрна  металик
 • Прва регистрацијаАвгуст 2017
 • Изминати километри83 400 км.
 • Моќност110 hp.
 • ГоривоДизел

Технички карактеристики

 • Работна зафатнина1 968 cm³
 • Тип на менувачАвтоматски
 • Број на врати4/5
 • Погон нанапред

Надворешност

 • -Алуминиумски бандажи,

 • -Затемнети стакла,

 • -Фарови за магла,

 • -Xenon Фарови,

 • -Систем за чистење на фарови

Внатрешност

 • -Централно заклучување,

 • -Електрика на прозори / Ел на ретровизори,

 • -Ел. седишта,

 • -Кожни седишта,

 • -Греење на седишта,

 • -Климатроник,

 • -CD Changer,

 • -Навигациски систем,

 • -Помош при паркирање,

 • -Асистент за долги светла,

 • -Трет ред седишта,

 • -Темпомат,

 • -Серво управувач,

 • -Мултифункционален волан,

 • -Борд компјутер,

 • -Подготовка за телефон,

 • -Кожен волан,

 • -Регулирање волан

Безбедност

 • -ABS антиблокирачки систем на сопирачките,

 • -ESP електронска стабилизирачка програма,

 • -ESP Off-road,

 • -Асистент при поаѓање,

 • -Помош при нагорнина,

 • -воздушни перничиња,

 • -ASR контрола на пролизгување,

 • -Задни светла за магла,

 • -Наслони за глава,

 • -Адаптивно воздушно потпирање

Дополнителни информации

Камера позади, Chennai 8J x 19, AirStop® гуми 245/40 R 19, NAVI Discover Media, Business Premium пакет вкл. ACC до 210 km/h, Препознавање сообраќајни знаци, странични воздушни перничиња, Front Assist и City Emergency Brake, "Air Care" Climatronic 3-зонска контрола на температурата, Sign Assist,

Странична лента

Лизинг калкулатор

Пресметката на учеството и месечната рата е од информативен карактер. За повеќе информации Ве молиме обратете се на вашиот Das WeltAuto продажен советник.

Месечна рата:

EUR

Учество:

EUR

Учество:

Времетраенье на договорот:

Продавач

ПОРШЕ СКОПЈЕ
бул. Босна и Херцеговина бр. 4

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha

Блиски по цена автомобили