icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 4726

VW Passat HIGHLINE Бензин 1.8 TFSI

цена 7 900 EUR

ПОРШЕ СКОПЈЕ

 • бојаЦрна  металик
 • Прва регистрацијаОктомври 2009
 • Изминати километри156 000 км.
 • Моќност160 hp.
 • ГоривоБензин

Технички карактеристики

 • Работна зафатнина1 798 cm³
 • Тип на менувачМануелен
 • Број на врати4/5
 • Погон нанапред

Надворешност

 • -Алуминиумски бандажи,

 • -Фарови за магла,

 • -Xenon Фарови

Внатрешност

 • -Централно заклучување,

 • -Електрика на прозори / Ел на ретровизори,

 • -Кожни седишта,

 • -Греење на седишта,

 • -Климатроник,

 • -Радио CD MP3,

 • -Помош при паркирање,

 • -Темпомат,

 • -Серво управувач,

 • -Мултифункционален волан,

 • -Борд компјутер,

 • -Кожен волан,

 • -Регулирање волан

Безбедност

 • -ABS антиблокирачки систем на сопирачките,

 • -ESP електронска стабилизирачка програма,

 • -ESP Off-road,

 • -Асистент при поаѓање,

 • -Помош при нагорнина,

 • -воздушни перничиња,

 • -ASR контрола на пролизгување,

 • -Задни светла за магла,

 • -Наслони за глава,

 • -Адаптивно воздушно потпирање

Дополнителни информации

Функционален Наслон за рака напред, Лумбална подршка за возач, Прв сопственик, возило купено од Порше Скопје, комплетна сервисна историја во Порше Скопје

Странична лента

Продавач

ПОРШЕ СКОПЈЕ
бул. Босна и Херцеговина бр. 4

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha

Блиски по цена автомобили