icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 4754

Mercedes C220 C220D AMG OPTIC

цена 28.000 EUR

АБ Ауто - Струмица

 • БојаСива  металик
 • Прва регистрацијаДекември 2016
 • Изминати километри181 000 км.
 • Моќност160 hp.
 • ГоривоДизел

Технички карактеристики

 • Работна зафатнина1 600 cm³
 • Тип на менувачАвтоматски
 • Број на врати4/5
 • Погон напозади

Надворешност

 • -Сончев кров,

 • -Алуминиумски бандажи,

 • -Панорамски кров,

 • -Затемнети стакла,

 • -Фарови за магла,

 • -Xenon Фарови,

 • -Систем за чистење на фарови

Внатрешност

 • -Имобилајзер,

 • -Централно заклучување,

 • -Електрика на прозори / Ел на ретровизори,

 • -Ел. седишта,

 • -Кожни седишта,

 • -Греење на седишта,

 • -Клима уред,

 • -Климатроник,

 • -Помош при паркирање,

 • -Асистент за долги светла,

 • -Темпомат,

 • -Серво управувач,

 • -Мултифункционален волан,

 • -Борд компјутер,

 • -Подготовка за телефон,

 • -Кожен волан,

 • -Регулирање волан

Безбедност

 • -Алармни системи,

 • -ABS антиблокирачки систем на сопирачките,

 • -ESP електронска стабилизирачка програма,

 • -ESP Off-road,

 • -Помош при нагорнина,

 • -воздушни перничиња,

 • -ASR контрола на пролизгување,

 • -Задни светла за магла,

 • -Наслони за глава

Странична лента

Лизинг калкулатор

Пресметката на учеството и месечната рата е од информативен карактер. За повеќе информации Ве молиме обратете се на вашиот Das WeltAuto продажен советник.

Месечна рата:

EUR

Учество:

EUR

Учество:

Времетраенье на договорот:

Продавач

АБ Ауто - Струмица
ул. Гоце Делчев бр.107

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha

Блиски по цена автомобили