icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 4909

Audi S5 4.2 V8

цена 17.000 EUR | 1.051.450 MKD

МКМ Ауто - Струмица

 • БојаСина
 • Прва регистрацијаСептември 2008
 • Изминати километри211 000 км.
 • Моќност350 hp.
 • ГоривоБензин

Технички карактеристики

 • Работна зафатнина4 200 cm³
 • Тип на менувачМануелен
 • Број на врати2/3
 • Погон на4x4

Надворешност

 • -Алуминиумски бандажи,

 • -Затемнети стакла,

 • -Фарови за магла,

 • -Xenon Фарови,

 • -Систем за чистење на фарови

Внатрешност

 • -Имобилајзер,

 • -Централно заклучување,

 • -Електрика на прозори / Ел на ретровизори,

 • -Ел. седишта,

 • -Кожни седишта,

 • -Греење на седишта,

 • -Клима уред,

 • -Климатроник,

 • -Радио CD,

 • -Радио CD MP3,

 • -Навигациски систем,

 • -Помош при паркирање,

 • -Темпомат,

 • -Серво управувач,

 • -Мултифункционален волан,

 • -Борд компјутер,

 • -Подготовка за телефон,

 • -Кожен волан,

 • -Регулирање волан

Безбедност

 • -ABS антиблокирачки систем на сопирачките,

 • -ESP електронска стабилизирачка програма,

 • -Асистент при поаѓање,

 • -Помош при нагорнина,

 • -воздушни перничиња,

 • -ASR контрола на пролизгување,

 • -Задни светла за магла,

 • -Наслони за глава

Странична лента

Продавач

МКМ Ауто - Струмица
ул. Ген. Боро Поцков бб

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha

Блиски по цена автомобили