icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 4914

Porsche TAYCAN Taycan 4S

цена 99 000 EUR

ПОРШЕ СКОПЈЕ

 • бојаБела  металик
 • Прва регистрацијаАприл 2021
 • Изминати километри50 000 км.
 • Моќност530 hp.
 • ГоривоЕлектрика

Технички карактеристики

 • Работна зафатнина0 cm³
 • Тип на менувачАвтоматски
 • Број на врати4/5
 • Погон на4x4

Надворешност

 • -Шини на покривот,

 • -Алуминиумски бандажи,

 • -Панорамски кров,

 • -Затемнети стакла,

 • -Фарови за магла,

 • -Xenon Фарови

Внатрешност

 • -Централно заклучување,

 • -Електрика на прозори / Ел на ретровизори,

 • -Ел. седишта,

 • -Кожни седишта,

 • -Греење на седишта,

 • -Ел отворање багажник,

 • -Климатроник,

 • -Навигациски систем,

 • -Помош при паркирање,

 • -Асистент за долги светла,

 • -Темпомат,

 • -Серво управувач,

 • -Мултифункционален волан,

 • -Борд компјутер,

 • -Подготовка за телефон,

 • -Кожен волан,

 • -Регулирање волан

Безбедност

 • -ABS антиблокирачки систем на сопирачките,

 • -ESP електронска стабилизирачка програма,

 • -ESP Off-road,

 • -Асистент при поаѓање,

 • -Помош при нагорнина,

 • -воздушни перничиња,

 • -ASR контрола на пролизгување,

 • -Задни светла за магла,

 • -Наслони за глава

Дополнителни информации

Делумно Кожна Внатрешност, Црна Систем за управување на задната оска, вкл. и сервотроник "Electric" лого на предните врати Porsche грб втиснат на предните наслони за глава 20" Taycan Turbo Aero фелни Вентилација на предни седишта Comfort key - заклучување и отклучување без употреба на клуч Аблендирачки внатрешен и надворешни ретровизори Задна клупа за 3 патници Електрично преклопливи надворешни ретровизори Кабел за полнење (Mode 3) Lane change assist MATRIX LED светла со Porsche Dynamic Light System S Sport Chrono Package BOSE Surround Sound-System Porsche Electric Sport Sound Дисплеј за сопатникот On-Board AC-полнач со 22 kW Четиризонски клима уред Адаптивен темпомат со систем за одржување на лента Aдаптивни спортски седишта со електрично подесување во 18 насоки со меморија

Странична лента

Продавач

ПОРШЕ СКОПЈЕ
бул. Босна и Херцеговина бр. 4

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha

Блиски по цена автомобили