icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 4955

VW Passat Comfortline 2.0 TDI 150KS 6-Gang

цена 20.900 EUR | 1.291.620 MKD

ПОРШЕ СКОПЈЕ

 • БојаСива
 • Прва регистрацијаМај 2018
 • Изминати километри143 156 км.
 • Моќност150 hp.
 • ГоривоДизел

Технички карактеристики

 • Работна зафатнина1 968 cm³
 • Тип на менувачМануелен
 • Број на врати4/5
 • Погон нанапред

Надворешност

 • -Алуминиумски бандажи,

 • -Фарови за магла

Внатрешност

 • -Имобилајзер,

 • -Централно заклучување,

 • -Електрика на прозори / Ел на ретровизори,

 • -Греење на седишта,

 • -Климатроник,

 • -Радио CD,

 • -Навигациски систем,

 • -Помош при паркирање,

 • -Темпомат,

 • -Серво управувач,

 • -Мултифункционален волан,

 • -Борд компјутер,

 • -Кожен волан

Безбедност

 • -ABS антиблокирачки систем на сопирачките,

 • -ESP електронска стабилизирачка програма,

 • -Асистент при поаѓање,

 • -Помош при нагорнина,

 • -воздушни перничиња,

 • -Задни светла за магла,

 • -Наслони за глава

Дополнителни информации

Функција за навигација PND Discover Media (за композициски медиуми) телефонски интерфејс Comfort Business Premium пакет со навигација Comfort линија Греење на предни седишта Систем за следење на областа - Front Assist со функција за итно сопирање во градот (за автоматска контрола на растојание ACC до 210 km/h) Discover Media навигациски систем со TFT екран на допир Лумбални потпори напред, електрично прилагодливи на страната на возачот, функција за масажа на страната на возачот Автоматска контрола на растојание ACC вклучувајќи ограничувач на брзината Автоматски греени млазници за миење на шофершајбната Приклучок 9Z3 230V на задната централна конзола Комфорен телефонски интерфејс Air Care Climatronic систем за климатизација со 3-зонска контрола на температурата, филтер за алерген и контроли одзади 2 USB интерфејси и за iPod/iPhone, вкл. Мултимедијален приклучок AUX-IN

Странична лента

Лизинг калкулатор

Пресметката на учеството и месечната рата е од информативен карактер. За повеќе информации Ве молиме обратете се на вашиот Das WeltAuto продажен советник.

Месечна рата:

EUR

Учество:

EUR

Учество:

Времетраенье на договорот:

Продавач

ПОРШЕ СКОПЈЕ
бул. Босна и Херцеговина бр. 4

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha

Блиски по цена автомобили