icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 4956

Seat Arona Xcellence 1.0 TSI 95KS 5-Gang

цена 19.900 EUR | 1.229.820 MKD

ПОРШЕ СКОПЈЕ

 • БојаЦрна  металик
 • Прва регистрацијаМај 2018
 • Изминати километри41 700 км.
 • Моќност95 hp.
 • ГоривоБензин

Технички карактеристики

 • Работна зафатнина999 cm³
 • Тип на менувачМануелен
 • Број на врати4/5
 • Погон нанапред

Надворешност

 • -Шини на покривот,

 • -Алуминиумски бандажи,

 • -Затемнети стакла,

 • -Фарови за магла,

 • -Xenon Фарови

Внатрешност

 • -Имобилајзер,

 • -Централно заклучување,

 • -Електрика на прозори / Ел на ретровизори,

 • -Греење на седишта,

 • -Климатроник,

 • -Радио CD,

 • -Навигациски систем,

 • -Помош при паркирање,

 • -Темпомат,

 • -Серво управувач,

 • -Мултифункционален волан,

 • -Борд компјутер,

 • -Кожен волан,

 • -Регулирање волан

Безбедност

 • -ABS антиблокирачки систем на сопирачките,

 • -ESP електронска стабилизирачка програма,

 • -воздушни перничиња,

 • -Задни светла за магла,

 • -Наслони за глава

Дополнителни информации

Затемнети задни странични прозори - Помош при паркирање - алуминиумски тркала Dynamic 2J x 17 - LED фарови, LED задни светла, LED светла за регистарски таблички - НАВИГАЦИЈА - греење на предни седишта, ретровизори, прскалки за миење на шофершајбната и систем за чистење на фаровите - Подготовка за кука - контрола на опсегот на фаровите АВТОМАТСКА ДИНАМИКА (само се прилагодува додека возите)

Странична лента

Лизинг калкулатор

Пресметката на учеството и месечната рата е од информативен карактер. За повеќе информации Ве молиме обратете се на вашиот Das WeltAuto продажен советник.

Месечна рата:

EUR

Учество:

EUR

Учество:

Времетраенье на договорот:

Продавач

ПОРШЕ СКОПЈЕ
бул. Босна и Херцеговина бр. 4

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha

Блиски по цена автомобили