icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 4974

VW Golf 8 2.0 TDI SCR 115ks 6-Gang

цена 24.500 EUR | 1.515.325 MKD

ПОРШЕ СКОПЈЕ

 • БојаСива
 • Прва регистрацијаОктомври 2020
 • Изминати километри29 500 км.
 • Моќност115 hp.
 • ГоривоДизел

Технички карактеристики

 • Работна зафатнина1 968 cm³
 • Тип на менувачМануелен
 • Број на врати4/5
 • Погон нанапред

Надворешност

 • -Затемнети стакла,

 • -Фарови за магла

Внатрешност

 • -Имобилајзер,

 • -Централно заклучување,

 • -Електрика на прозори / Ел на ретровизори,

 • -Климатроник,

 • -Радио CD MP3,

 • -Серво управувач,

 • -Мултифункционален волан,

 • -Борд компјутер,

 • -Регулирање волан

Безбедност

 • -ABS антиблокирачки систем на сопирачките,

 • -ESP електронска стабилизирачка програма,

 • -Асистент при поаѓање,

 • -Помош при нагорнина,

 • -воздушни перничиња,

 • -Задни светла за магла

Дополнителни информации

Air Care Climatronic со филтер за алерген, KeyLess Старт без клуч, Воздушно перниче за возачот и совозачот со деактивирање на воздушното перниче за совозачот, странични воздушни завеси, Декоративни влошки „New Look“ за контролната табла и облогите на вратите напред, Lane Assist Помош за лента, Надворешните ретровизори електрично прилагодливи со загревање, Дигитален Cockpit Pro со повеќе бои - можен е избор на различни инфо профили, Систем за следење на притисокот во гумите, Систем старт-стоп со регенеративно сопирање, LED фарови, LED комбинирани позади, Систем за предупредување на возачот, Радио „Composition“, Електрична паркирна кочница со функција Auto Hold, Front Assist Предна асистенција за автоматско сопирање за итни случаи со следење на пешаци и велосипедисти

Странична лента

Лизинг калкулатор

Пресметката на учеството и месечната рата е од информативен карактер. За повеќе информации Ве молиме обратете се на вашиот Das WeltAuto продажен советник.

Месечна рата:

EUR

Учество:

EUR

Учество:

Времетраенье на договорот:

Продавач

ПОРШЕ СКОПЈЕ
бул. Босна и Херцеговина бр. 4

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha

Блиски по цена автомобили