icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 4983

Audi Q3 Sportback S-Line 35 TDI S-Tronic

цена 59.500 EUR | 3.680.075 MKD

ПОРШЕ СКОПЈЕ

 • БојаЦрна  металик
 • Прва регистрацијаНоември 2022
 • Изминати километри3 500 км.
 • Моќност150 hp.
 • ГоривоДизел

Технички карактеристики

 • Работна зафатнина1 968 cm³
 • Тип на менувачАвтоматски
 • Број на врати4/5
 • Погон нанапред

Надворешност

 • -Сончев кров,

 • -Шини на покривот,

 • -Алуминиумски бандажи,

 • -Затемнети стакла,

 • -Фарови за магла

Внатрешност

 • -Централно заклучување,

 • -Електрика на прозори / Ел на ретровизори,

 • -Кожни седишта,

 • -Греење на седишта,

 • -Ел отворање багажник,

 • -Климатроник,

 • -Радио CD MP3,

 • -Навигациски систем,

 • -Темпомат,

 • -Серво управувач,

 • -Мултифункционален волан,

 • -Борд компјутер,

 • -Кожен волан

Безбедност

 • -ABS антиблокирачки систем на сопирачките,

 • -ESP електронска стабилизирачка програма,

 • -Помош при нагорнина,

 • -воздушни перничиња

Дополнителни информации

1G9 Мало резервно тркало 2JD S line браници во боја на каросерија 2PK Мултифункционален трокрак волан рамен на долниот дел 3FB Панорама сончев кров 3PB Возачко седиште со електрично подесување 4I3 Comfort клуч 4ZP Black optik Plus exterior пакет 44S Алу. фелни, Audi Sport, 7-rotor дизајн, Anthracite Black, 8.5J x 19, со гуми 255/45 R19 5KR Задна клупа Плус со наслон за рака и држач за чаши 5TL Декорација во внатрешноста Piano finish 5ZC Варијабилни предни наслони за глава 6E3. Наслон за рака, напред 6XK Надворешни ретровизори - греени, електрично подесиви и преклопливи,аблендирачки 7B6 12V приклучок и 2 x USB во задниот дел на возилото 7HE Обложување на декоративните елементи во внатрешноста - Alcantara steel gray 7P1 Електрична лумбарна потпора за предните седишта 7W1 Audi pre sense basic 7X2 Паркинг сензори напред и назад 7Y1 Audi side assist 9S9 Audi virtual cockpit Plus 9ZE Audi phone box 9VD Активни звучници KA2 Камера за паркирање назад N7K Обложување на седиштата - Alcantara /вештачка кожа PHM LED предни и задни светла PID ISOFIX подготовка за детско седиште на предното совозачко седиште PNB Навигационен систем QJ1 Алуминиум изглед во внатрешноста QL5 Затемнети задни стакла QQ2 Дополнителни светла внатре во повеќе бои UH2 Audi hold assist-автоматска рачна кочница UI2 Audi Smartphone Interface WCA Комфорт пакет - Греење на предни седишта 4А3, Внатрешно огледало со заштита од одблесок 4L6, Паркинг сензори напред и назад 7X2, Темпомат 8T6, Двозонски автоматски клима уред 9AK, Дополнителни светла внатре QQ1, Пакет на прегради QE1, Електрично отварање и затварање на багажната врата 4E7, MMI радио Plus RCP S-Line Interior пакет : Спортски предни седишта, Педали со декорација од нерѓосувачки челик, Прагови со декорација од алуминиум, осветлени со S-Line лого, Заштита на прагот од багажникот со нерѓосувачки челик, Декорација во внатрешноста со Matt Brushed Dark Aluminium, Обложување на плафонот со црн штоф

Странична лента

Лизинг калкулатор

Пресметката на учеството и месечната рата е од информативен карактер. За повеќе информации Ве молиме обратете се на вашиот Das WeltAuto продажен советник.

Месечна рата:

EUR

Учество:

EUR

Учество:

Времетраенье на договорот:

Продавач

ПОРШЕ СКОПЈЕ
бул. Босна и Херцеговина бр. 4

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha