icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 5006

Seat Leon Style 1.5 TSI 96kW 6-Gang

цена 16.700 EUR | 1.032.060 MKD

ПОРШЕ СКОПЈЕ

 • БојаЦрна  металик
 • Прва регистрацијаСептември 2019
 • Изминати километри51 200 км.
 • Моќност130 hp.
 • ГоривоБензин

Технички карактеристики

 • Работна зафатнина1 498 cm³
 • Тип на менувачМануелен
 • Број на врати4/5
 • Погон нанапред

Надворешност

 • -Алуминиумски бандажи,

 • -Затемнети стакла,

 • -Фарови за магла,

 • -Систем за чистење на фарови

Внатрешност

 • -Централно заклучување,

 • -Електрика на прозори / Ел на ретровизори,

 • -Греење на седишта,

 • -Клима уред,

 • -Радио CD MP3,

 • -Навигациски систем,

 • -Помош при паркирање,

 • -Серво управувач,

 • -Мултифункционален волан,

 • -Борд компјутер,

 • -Регулирање волан

Безбедност

 • -ABS антиблокирачки систем на сопирачките,

 • -ESP електронска стабилизирачка програма,

 • -Задни светла за магла

Дополнителни информации

Затемнети странични прозорци Странични ретровизори ел.прилагодливи, загреани и преклопни, автоматско преклопување Ултразвучни предни и задни сензори за паркирање Пристап без клуч (систем за заклучување и стартување без клуч) Сензор за дожд/светло, функција за доаѓање и излегување од дома, автоматско Затемнување на внатрешниот ретровизор Греење на предни седишта, систем за чистење на фаровите, течност за миење со греење, надворешни ретровизори НАВИГАЦИЈА Прозорци од во термоизолационо застаклување на страните, затемнети од B-столбот и одзади Преден средишен потпирач за раце 8 звучници систем за чистење на фаровите мултифункционален дисплеј/боја на вграден компјутер Млазници за миење на шофершајбната, загреани, напред Mirror Link плус безжична апликација Фиоки под предните седишта Надворешен, Aux-In, USB Type-A, 2x USB приклучок и приклучок(и) за полнење

Странична лента

Лизинг калкулатор

Пресметката на учеството и месечната рата е од информативен карактер. За повеќе информации Ве молиме обратете се на вашиот Das WeltAuto продажен советник.

Месечна рата:

EUR

Учество:

EUR

Учество:

Времетраенье на договорот:

Продавач

ПОРШЕ СКОПЈЕ
бул. Босна и Херцеговина бр. 4

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha

Блиски по цена автомобили