icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 5017

Audi A6 45 3.0 TDI 170kW quattro tiptronic sport

цена 52.900 EUR | 3.269.220 MKD

ПОРШЕ СКОПЈЕ

 • БојаЦрна  металик
 • Прва регистрацијаЈули 2018
 • Изминати километри46 280 км.
 • Моќност231 hp.
 • ГоривоДизел

Технички карактеристики

 • Работна зафатнина2 967 cm³
 • Тип на менувачАвтоматски
 • Број на врати4/5
 • Погон на4x4

Надворешност

 • -Алуминиумски бандажи,

 • -Панорамски кров,

 • -Xenon Фарови,

 • -Систем за чистење на фарови

Внатрешност

 • -Имобилајзер,

 • -Централно заклучување,

 • -Електрика на прозори / Ел на ретровизори,

 • -Ел. седишта,

 • -Кожни седишта,

 • -Греење на седишта,

 • -Ел отворање багажник,

 • -Климатроник,

 • -Навигациски систем,

 • -Помош при паркирање,

 • -Серво управувач,

 • -Мултифункционален волан,

 • -Борд компјутер,

 • -Кожен волан,

 • -Регулирање волан

Безбедност

 • -Алармни системи,

 • -ABS антиблокирачки систем на сопирачките,

 • -ESP електронска стабилизирачка програма,

 • -Асистент при поаѓање,

 • -воздушни перничиња,

 • -Задни светла за магла,

 • -Наслони за глава

Дополнителни информации

Резервоар за гориво 73 литри 1D9 кука за приколка вклучувајќи помошник за приколка 3FB панорамски стаклен покрив 3NT потпирач за грб на задните седишта кој се преклопува (4+1 седишта) 4A3 Греење на седиштата напред 4E7 капакот на багажниот простор електрично се отвора и затвора 4X4 странични воздушни перничиња предни и задни вкл. систем на воздушни перничиња за глава и осветлени точки на ременот 6NQ кровен тапацир во црна ткаенина 6XF електричен надворешен ретровизор. прилагодлив, загреан, преклопен, со мемориска функција 7EZ алуминиумски тркала во дизајн со 5 краци 8 J x 18 со гуми 225/55 R 18 102V XL M+S 7I1 Audi connect систем за следење кражба 7X2 помош за паркирање плус 9AQ луксузна автоматска клима 4 зони 9VD Audi звучен систем CE1 Алуминиумски тркала со 10 краци динамичен дизајн 8,5 J x 19, гуми специфични за моделот Резервоар AdBlue со зголемен волумен на полнење GB1 LTE компензатор варијанта на земја 1 за телефонска кутија на Audi GS5 Стаклото на контролните копчиња изгледа црно со хаптички повратни информации, вклучувајќи продолжен алуминиумски изглед IU1 Интерфејс за паметен телефон Audi KA2 задна камера N5D VALCONA кожа QR9 Препознавање сообраќајни знаци базирани на камера QV3 Дигитален радио прием PCH Предупредување за промена на лента со, вклучувајќи Audi Pre Sense заден дел, предупредување за излез и заден асистент за вкрстен сообраќај PNQ MMI навигација плус со одговор на допир MMI PV3 мемориска функција за возачкото седиште PX6 Matrix LED фарови и LED задни светла со динамични индикатори на задниот дел, со систем за чистење на фаровите 3L4 предни седишта електрично прилагодливи, вклучувајќи мемориска функција за возачкото седиште 6I6 Приспособлив асистент за возење, вклучително и помошник за итни случаи PCC Адаптивен темпомат со Line Assisit 7W3 Audi pre sense заден дел 7Y1 предупредување за промена на лента, вклучително предупредување за излез и асистент за заден сообраќај 8SP LED задни светла со динамично трепкачко светло 8T5 автоматска контрола на растојанието 8X1 систем за чистење на фаровите 9S8 Audi виртуелен кокпит EL3 Audi connect навигација и инфозабава I8T MMI навигација плус со MMI одговор на допир QK1 Мултифункционална камера

Странична лента

Лизинг калкулатор

Пресметката на учеството и месечната рата е од информативен карактер. За повеќе информации Ве молиме обратете се на вашиот Das WeltAuto продажен советник.

Месечна рата:

EUR

Учество:

EUR

Учество:

Времетраенье на договорот:

Продавач

ПОРШЕ СКОПЈЕ
бул. Босна и Херцеговина бр. 4

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha

Блиски по цена автомобили