icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 5019

VW T-Cross Comfortline 1.0 TSI 85kW 7-Gang DSG 4 Türen

цена 19.900 EUR | 1.229.820 MKD

ПОРШЕ СКОПЈЕ

 • БојаБела
 • Прва регистрацијаМај 2019
 • Изминати километри56 000 км.
 • Моќност115 hp.
 • ГоривоБензин

Технички карактеристики

 • Работна зафатнина999 cm³
 • Тип на менувачАвтоматски
 • Број на врати4/5
 • Погон нанапред

Надворешност

 • -Алуминиумски бандажи,

 • -Фарови за магла

Внатрешност

 • -Централно заклучување,

 • -Електрика на прозори / Ел на ретровизори,

 • -Греење на седишта,

 • -Климатроник,

 • -Радио CD MP3,

 • -Навигациски систем,

 • -Помош при паркирање,

 • -Темпомат,

 • -Серво управувач,

 • -Мултифункционален волан,

 • -Борд компјутер,

 • -Подготовка за телефон,

 • -Кожен волан,

 • -Регулирање волан

Безбедност

 • -ABS антиблокирачки систем на сопирачките,

 • -ESP електронска стабилизирачка програма,

 • -ESP Off-road,

 • -Асистент при поаѓање,

 • -Помош при нагорнина,

 • -воздушни перничиња,

 • -ASR контрола на пролизгување,

 • -Задни светла за магла,

 • -Наслони за глава

Дополнителни информации

Систем за климатизација Climatronic, Пакет Lights & Vision Функција за навигација „Discover Medium “ Зимски пакет, Систем за довод на свеж воздух со комбиниран филтер, Греење на предните седишта, Автоматско затемнување на внатрешниот Автоматска контрола на фаровите со посебно дневно светло, функцијата „Leaving Home “ и рачна „Coming Home“, Сензор за дожд , 6 звучници, Систем за климатизација Climatronic со двозонска контрола на климата и филтер за алерген Автоматски загреани млазници за миење напред

Странична лента

Лизинг калкулатор

Пресметката на учеството и месечната рата е од информативен карактер. За повеќе информации Ве молиме обратете се на вашиот Das WeltAuto продажен советник.

Месечна рата:

EUR

Учество:

EUR

Учество:

Времетраенье на договорот:

Продавач

ПОРШЕ СКОПЈЕ
бул. Босна и Херцеговина бр. 4

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha

Блиски по цена автомобили