icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 5029

Mini Cooper 2.0 150 KS 2017 GOD. CLUBMAN

цена 17.900 EUR

Делукс Ауто - Куманово

  • БојаКафеава
  • Прва регистрацијаЈуни 2017
  • Изминати километри76 021 км.
  • Моќност150 hp.
  • ГоривоДизел

Технички карактеристики

  • Работна зафатнина1 995 cm³
  • Тип на менувачМануелен
  • Број на врати4/5
  • Погон нанапред

Дополнителни информации

алармен систем-преден потпирач за рака-Аудио навигациски систем Професионален-Bluetooth интерфејс-DAB тјунер (дигитален радио прием)-Покрив + надворешни ретровизори обоени во сребрена боја-Шините на покривот црни-Задни паркинг сензори-Систем за контрола на патувањето (темпомат)-Лумбални потпори напред-Волан (спортски/кожен)-MINI Connected XL (подготовка на интерфејс)-Мултифункционален волан-Лизгачки/наклонет покрив електр. (големо стакло)-Предно десно седиште со прилагодување на висината-Спортски седишта напред-гласовна контрола-USB-3-то стоп светло-AUX-IN конектор (AUX-IN)-Воздушно перниче од страна на возачот/сопатникот-Систем за сопирање против блокирање (ABS)-надворешно огледало електр. прилагодлив-Загреани надворешни ретровизори-приказ на надворешната температура–вграден компјутер-Сателит Греј наслов-спојлер на покривот-Динамично стоп светло-Динамичка контрола на тракцијата (DTC)-Систем за помош при возење: Систем за предупредување за судир со функција за сопирање-Електрични прозори напред + позади-Капак на багажниот простор-6-брзински менувач-држач за пијалок-врати на задните крила-Задното стакло се загрева-заден бришач-Isofix држачи за детско седиште-клима уред-Систем на воздушни перничиња напред-потпирачи за глава-ALU бандажи-задно светло за магла-Електрична сопирачка за паркирање-Систем за персонализација (личен профил)-систем за контрола на притисокот во гумите-Поделен/преклоплив потпирач за грб на задните седишта-Кожа на рачката на менувачот-Бришачи со чувство на дожд-Странично воздушно перниче напред-Сервотронски серво волан-Старт/стоп систем-дневни светла-Рачките на вратите се хромирани внатре-имобилизатор-Затемнети топлинско изолирани стакла-Централен инструмент со LED-Централна брава со далечински управувач и др.

Странична лента

Лизинг калкулатор

Пресметката на учеството и месечната рата е од информативен карактер. За повеќе информации Ве молиме обратете се на вашиот Das WeltAuto продажен советник.

Месечна рата:

EUR

Учество:

EUR

Учество:

Времетраенье на договорот:

Продавач

Делукс Ауто - Куманово
ул. 500 бр.55

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha

Блиски по цена автомобили