icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 5072

Skoda Octavia Ambition 1.5 TSI ACT | MT6 | 150

цена 20.800 EUR | 1.285.440 MKD

ПОРШЕ СКОПЈЕ

 • БојаСина  металик
 • Прва регистрацијаЈануари 2022
 • Изминати километри13 500 км.
 • Моќност150 hp.
 • ГоривоБензин

Технички карактеристики

 • Работна зафатнина1 498 cm³
 • Тип на менувачМануелен
 • Број на врати4/5
 • Погон нанапред

Надворешност

 • -Алуминиумски бандажи

Внатрешност

 • -Централно заклучување,

 • -Електрика на прозори / Ел на ретровизори,

 • -Греење на седишта,

 • -Климатроник,

 • -Радио CD,

 • -Помош при паркирање,

 • -Темпомат,

 • -Серво управувач,

 • -Мултифункционален волан,

 • -Борд компјутер,

 • -Подготовка за телефон,

 • -Кожен волан,

 • -Регулирање волан

Безбедност

 • -ABS антиблокирачки систем на сопирачките,

 • -ESP електронска стабилизирачка програма,

 • -ESP Off-road,

 • -Асистент при поаѓање,

 • -Помош при нагорнина,

 • -воздушни перничиња,

 • -ASR контрола на пролизгување,

 • -Задни светла за магла,

 • -Наслони за глава,

 • -Адаптивно воздушно потпирање

Дополнителни информации

Системи за стабилност при возење – ABS, ASR, HBA, EBD, ESC, EDL, MKB ✓ Hill Hold при угорнини ✓ Lane Assist – систем за одржување на коловозна лента ✓ 6 воздушни перничиња (предни и странични за возач и преден патник, странични завеси) ✓ Eлектро-хидрауличен серво управувач подесив по висина и длабочина ✓ Start & Stop систем за регенерација ✓ Централно заклучување со далечинска контрола ✓ KESSY Go – копче за стартување ✓ Електрична регулација на странични ретровизори со греење, автоматско затемнување на централен ретровизор ✓ Висинско прилагодување на возачко седиште ✓ CLIMATRONIC – автоматски двозонски автоматски клима уред ✓ Радио SWING со 8.25” дисплеј во боја, Bluetooth, 8 звучници, 2х USB-C порта ✓ Smart Link ✓ Светлосен асистент – автоматски дневни светла и сензори за дожд ✓ Ограничувач на брзина-темпомат ✓ Basic LED предни и задни светла ✓ Предни и задни светла за магла ✓ Мултифункционален, дво-крак кожен управувач (со педали за DSG) Internal ✓ Електро-механичка паркинг сопирачка ✓ Jumbo Box преден потпирач за раце ✓ Централен наслон за раце позади, со држач за чаша ✓ Ambition хром декоративни инсерти во ентериерот ✓ Електрични стакла на сите врати со комфор ф-ја ✓ Преграда за наочари ✓ ISOFIX подготовка за совозачкото и задните седишта ✓ Асиметрично преклоплив наслон на задната клупа ✓ Визуелен и акустичен индикатор за сигурносни појаси ✓ Челично резервно тркало со алат ✓ 16” Алуминиумски фелни TWISTER Aero со пневматици 205/60 R16 ✓ 12V приклучок ✓ Тонирани стакла ✓ EU6 стандард на емисија Дополнителна опрема: 7X1 Сензори за паркирање позади со Manoeuvre assist функција 7Ј2 Virtuelen Cocpit(дигитална инстумент табла) МЕТ Металик Боја 8VQ Full LED задни светла во специ.дизај со анимиран сигнал за бртење PKG Надворешен Хром дизајн PJ3 Алуминиумски фелни Pulsar aero black

Странична лента

Продавач

ПОРШЕ СКОПЈЕ
бул. Босна и Херцеговина бр. 4

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha

Блиски по цена автомобили