icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 5114

Mini Cooper Countryman 1.6 D 111 KS. 2014 GOD.

цена 15.900 EUR

Делукс Ауто - Куманово

  • БојаБела
  • Прва регистрацијаАприл 2014
  • Изминати километри117 350 км.
  • Моќност111 hp.
  • ГоривоДизел

Технички карактеристики

  • Работна зафатнина1 598 cm³
  • Тип на менувачМануелен
  • Број на врати4/5
  • Погон нанапред

Дополнителни информации

Електрични прозори напред + позади-6-брзински менувач-држач за пијалок-Задното стакло се загрева-заден бришач-Isofix држачи за детско седиште на задното седиште-Систем на воздушни перничиња за задни глави-Систем на воздушни перничиња напред-систем за контрола на притисокот во гумите-Задно седиште со поделено/преклопување-приказ на преклопна точка-Странично воздушно перниче напред-Серво волан електронски контролиран-Механички прилагодливо висинско предно лево седиште-тапацир: ткаенина Cosmos-Штитници за сонце со огледало-Старт/стоп систем-Имобилизатор-Затемнети топлинско изолирани стаклa-Централна брава со далечински управувач-преден потпирач за рака-Аудио навигациски систем-Би-ксенонски фарови-Задни паркинг сензори-Систем за контрола на патувањето (темпомат)-контрола на климата-алуминиумски тркала-Волан (спортски/кожен)-Сензор за светлина и дожд-MINI (интерфејс)-Мултифункционален за волан-светла за магла-Млазниците за миење на шофершајбната-загреани седишта напред-систем за гласовна контрола и др.

Странична лента

Лизинг калкулатор

Пресметката на учеството и месечната рата е од информативен карактер. За повеќе информации Ве молиме обратете се на вашиот Das WeltAuto продажен советник.

Месечна рата:

EUR

Учество:

EUR

Учество:

Времетраенье на договорот:

Продавач

Делукс Ауто - Куманово
ул. 500 бр.55

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha

Блиски по цена автомобили