icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 5189

VW Arteon R-Line 2.0 TDI 190KS 7-DSG

цена 33.900 EUR | 2.095.020 MKD

ПОРШЕ СКОПЈЕ

 • БојаСива
 • Прва регистрацијаМај 2019
 • Изминати километри132 625 км.
 • Моќност190 hp.
 • ГоривоДизел

Технички карактеристики

 • Работна зафатнина1 968 cm³
 • Тип на менувачАвтоматски
 • Број на врати4/5
 • Погон нанапред

Надворешност

 • -Кука,

 • -Алуминиумски бандажи,

 • -Затемнети стакла

Внатрешност

 • -Централно заклучување,

 • -Електрика на прозори / Ел на ретровизори,

 • -Кожни седишта,

 • -Греење на седишта,

 • -Климатроник,

 • -Навигациски систем,

 • -Помош при паркирање,

 • -Темпомат,

 • -Серво управувач,

 • -Мултифункционален волан,

 • -Борд компјутер,

 • -Кожен волан

Безбедност

 • -ABS антиблокирачки систем на сопирачките,

 • -ESP електронска стабилизирачка програма,

 • -Асистент при поаѓање,

 • -воздушни перничиња,

 • -Наслони за глава

Дополнителни информации

- Кука електрична, преклоплива, со електрично отклучување - електронска блокада на диференцијал - Проактивен систем за заштита на патниците во комбинација со Front Assist и Side Assist - Асистент при паркирање со помош при паркирање вкл. помош за паркирање - Активен инфо дисплеј, разнобоен, може да се изберат различни профили на информации - Задна камера - дигитален радио прием DAB+ UQ2 2 USB интерфејси, исто така за iPod/iPhone; 1 USB приклучок за полнење и - Адаптивна контрола на шасија - Странични воздушни перничиња за надворешните задни седишта, вклучувајќи предни странични воздушни перничиња и систем на воздушни перничиња за глава - Акустичен пакет - Пакет за помош на возачот - Систем за контрола на притисокот во гумите за возење гуми и зимски тркала - Бизнис пакет со телефонски интерфејс - Помошно греење и вентилација со радио далечински управувач и дигитален тајмер - Business Premium пакет вкл. ACC до 210 км/ч, со антиципативна контрола на патувањето - Препознавање сообраќајни знаци во врска со пакетот за помош на возачот или пакетот Business Premium - НАВИГАЦИЈА Discover Pro - Спортска R-LINE опрема - Греење на предните и надворешните задни седишта - странични воздушни перничиња за надворешните задни седишта, вкл. Странични воздушни перничиња напред и систем на воздушни перничиња за глава - Систем за следење на областа Front Assist, функција за итно сопирање во градот (за автоматска контрола на растојание ACC до 210 km/h) - Emergency Assist, Traffic Jam Assist, Rear Traffic Alert и Side Assist Plus вклучувајќи Lane AssistСистем за следење на притисокот во гумите 7K3 - Динамична контрола на долгото светло Динамичка помош за светло - Лумбални потпори напред, електрично прилагодливи на страната на возачот, функција за масажа на страната на возачот - LED FULL фарови за средно и долго светло, со LED дневни светла и светла за кривини - Динамична контрола на опсегот на предните светла, со динамични светла за кривини - 8 звучници - Автоматска контрола на растојанието ACC stop & go, со ограничувач на брзината - Систем за чистење на фаровите - Помошно греење и вентилација со радио далечински управувач и дигитален тајмер - App Connect и Volkswagen Media Control - Air Care Climatronic систем за климатизација со 3-зонска контрола на температурата, филтер за алерген и контроли одзади - Препознавање сообраќајни знаци - Прозорците звучно изолирани во ламинирано сигурносно стакло, затемнети странични стакла и задното стакло

Странична лента

Продавач

ПОРШЕ СКОПЈЕ
бул. Босна и Херцеговина бр. 4

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha

Блиски по цена автомобили