icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 5223

Mercedes R G 500 G-CLASS STATION WAGON BROAD

цена 175.000 EUR | 10.815.000 MKD

ПОРШЕ СКОПЈЕ

 • БојаЦрна  металик
 • Прва регистрацијаАвгуст 2019
 • Изминати километри32 300 км.
 • Моќност422 hp.
 • ГоривоБензин

Технички карактеристики

 • Работна зафатнина3 982 cm³
 • Тип на менувачАвтоматски
 • Број на врати4/5
 • Погон на4x4

Надворешност

 • -Кука,

 • -Алуминиумски бандажи,

 • -Off-road пакет,

 • -Затемнети стакла,

 • -Фарови за магла,

 • -Xenon Фарови,

 • -Систем за чистење на фарови

Внатрешност

 • -Централно заклучување,

 • -Електрика на прозори / Ел на ретровизори,

 • -Ел. седишта,

 • -Кожни седишта,

 • -Греење на седишта,

 • -Ел отворање багажник,

 • -Климатроник,

 • -Навигациски систем,

 • -Помош при паркирање,

 • -Асистент за долги светла,

 • -Темпомат,

 • -Серво управувач,

 • -Мултифункционален волан,

 • -Борд компјутер,

 • -Подготовка за телефон,

 • -TV приемник,

 • -Кожен волан,

 • -Регулирање волан

Безбедност

 • -Алармни системи,

 • -ABS антиблокирачки систем на сопирачките,

 • -ESP електронска стабилизирачка програма,

 • -ESP Off-road,

 • -Асистент при поаѓање,

 • -Помош при нагорнина,

 • -воздушни перничиња,

 • -ASR контрола на пролизгување,

 • -Задни светла за магла,

 • -Наслони за глава,

 • -Адаптивно воздушно потпирање

Дополнителни информации

Надворешна заштитна лента - четкана алуминиумска влошка Мониторинг на слепа точка Дигитално радио Систем за итни повици на Mercedes-Benz HERMES комуникациски модул LTE Способност за сообраќај во живо (HERMES) Пакет за помош на возачот Плус Главна единица Европа/ЗНД-држави/Моногли COMAND онлајн Burmester® 3D опкружувачки звук систем Интеграција на паметен телефон Интеграција на паметни телефони, CarPlay™ Интеграција на паметен телефон Google Automotive Link 6-годишни бесплатни ажурирања на податоците на картата ПАРКТРОНИК асистент за паркирање Active Distance Assist DISTRONIC Електричен подвижен покрив, стаклена верзија Модел серија 463 - теренско возило Внатрешен ретровизор без рамка Широк караван Контролен код за репозиционирани надворешни ретровизори Неважечка црна облога на покривот од микрофибер Dinamica Прикажано амбиентално осветлување ATA w. заштита од влечење и внатрешен мониторинг Автоматски менувач 9G-Tronic Автоматски менувач Пневматици 275/50 R20 за сите сезони Кластер со инструменти - Целосен дигитален дисплеј ПОМОШ ЗА СПРЕЧУВАЊЕ НА СУДАРИ Помош за сообраќајни знаци Неважечка напа кожа табла со инструменти, црна PRE-SAFE® систем Камера од 360° (систем за гледање 360°, опкружувачки поглед) Помош за внимание Контролна шифра за сервисен интервал 20000 km Geräuschvorschrift nach ECE R51-3 Sportabgasanlage Неважечки филтер за честички на бензин (OPF) без сензорски систем Со волан од левата страна IHC Light V8 мотор со палење на искра M176 Зафатнина 4,0 литри Третман на издувни гасови, технологија Euro 6 Мотор M176 DE 40 LA Функција ECO старт/стоп Код за контрола на производството 8 Поширок лак на тркалата за AMG тркала *I* надворешно пакување од не'рѓосувачки челик Пакет за паркирање *I* Пакет за удобност на седиштата плус Неважечки пакет за поврзување Premium *I* AMG LINE Контролен код за продажба Спојка за приколка, засилена, глава со топка, ниска, Капак на резервното тркало од нерѓосувачки челик 50,8 cm (20") AMG тркала од лесна легура црна Систем за следење на притисокот во гумите Дијамантски дизајн *I* Ексклузивен ентериер плус Странични табли за трчање од нерѓосувачки челик Etg - E1*2007/46*1830*01 Модел 463 Fb Индикатор за статусот на појасот на задното седиште Покривка за багаж Метално ткаење на облоги Волан, спорт Неважечки патосници на дизајно Топлинско-изолационо, темно обоено стакло Код за избор на земјите-членки на ЕУ Код за избор на земји од ECE, проширен Контролен код за употреба на M656 Контролен код на моделот 9 година Неважечка година на промена 2018 (година на моделот 2019) Заштитник за праг за полнење одзади од не'рѓосувачки челик Алтернативно средство за ладење Проѕирен слој отпорен на гребење Интегрален отворач за гаражни врати во внатрешен ретровизор

Странична лента

Лизинг калкулатор

Пресметката на учеството и месечната рата е од информативен карактер. За повеќе информации Ве молиме обратете се на вашиот Das WeltAuto продажен советник.

Месечна рата:

EUR

Учество:

EUR

Учество:

Времетраенье на договорот:

Продавач

ПОРШЕ СКОПЈЕ
бул. Босна и Херцеговина бр. 4

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha