icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 5256

VW Passat Highline 2.0 TDI 110kW

цена 24.900 EUR | 1.538.820 MKD

ПОРШЕ СКОПЈЕ

 • БојаЦрна  перла
 • Прва регистрацијаЈуни 2019
 • Изминати километри108 000 км.
 • Моќност150 hp.
 • ГоривоДизел

Технички карактеристики

 • Работна зафатнина1 968 cm³
 • Тип на менувачМануелен
 • Број на врати4/5
 • Погон нанапред

Надворешност

 • -Алуминиумски бандажи,

 • -Фарови за магла

Внатрешност

 • -Централно заклучување,

 • -Електрика на прозори / Ел на ретровизори,

 • -Ел. седишта,

 • -Кожни седишта,

 • -Греење на седишта,

 • -Климатроник,

 • -Навигациски систем,

 • -Помош при паркирање,

 • -Темпомат,

 • -Серво управувач,

 • -Мултифункционален волан,

 • -Борд компјутер,

 • -Кожен волан,

 • -Регулирање волан

Безбедност

 • -ABS антиблокирачки систем на сопирачките,

 • -ESP електронска стабилизирачка програма,

 • -Помош при нагорнина,

 • -воздушни перничиња,

 • -Задни светла за магла,

 • -Наслони за глава

Дополнителни информации

- Греење на ветробранското стакло, рефлектира инфрацрвено - Декорација во дрво Brilliant Pine и во црно пијано - Функција за навигација Discover Media - Телефонски интерфејс Comfort - Business Premium пакет со навигација - Систем за следење на областа Front Assist - Adaptive Cruise Control функција за итно сопирање во градот (за автоматска контрола на растојание ACC до 210 km/h) - Лумбални потпори напред, електрично прилагодливи на страната на возачот, функција за масажа на страната на возачот - Задна камера - Мултифункционална камера - Препознавање сообраќајни знаци UI2 2 USB интерфејси и за iPod/iPhone, вкл. Мултимедијален приклучок AUX-IN

Странична лента

Продавач

ПОРШЕ СКОПЈЕ
бул. Босна и Херцеговина бр. 4

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha

Блиски по цена автомобили