icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 5257

VW ID.4 GTX 299 КС

цена 56.900 EUR | 3.516.420 MKD

DasWeltAuto гаранција

ПОРШЕ СКОПЈЕ

 • БојаЦрна металик  перла
 • Прва регистрацијаНоември 2022
 • Изминати километри12 220 км.
 • Моќност299 hp.
 • ГоривоЕлектрика

Технички карактеристики

 • Работна зафатнина0 cm³
 • Тип на менувачАвтоматски
 • Број на врати4/5
 • Погон на4x4

Надворешност

 • -Шини на покривот,

 • -Алуминиумски бандажи,

 • -Затемнети стакла

Внатрешност

 • -Централно заклучување,

 • -Електрика на прозори / Ел на ретровизори,

 • -Ел. седишта,

 • -Климатроник,

 • -Навигациски систем,

 • -Помош при паркирање,

 • -Асистент за долги светла,

 • -Темпомат,

 • -Серво управувач,

 • -Мултифункционален волан,

 • -Борд компјутер,

 • -Кожен волан

Безбедност

 • -Алармни системи,

 • -ABS антиблокирачки систем на сопирачките,

 • -ESP електронска стабилизирачка програма,

 • -Асистент при поаѓање,

 • -воздушни перничиња,

 • -Задни светла за магла,

 • -Наслони за глава

Дополнителни информации

- Енергетски ефикасна топлинска пумпа - Систем за итни повици „eCall“ - Пакет Стајлинг „Plus“(LED Matrix предни светла со автоматско регулирање на светлата, светло за лоши временски услови, функција за поздравување, 3D LED задни светла со динамични показатели на насока, осветлена лента помеѓу предните светла и осветлени вдла - Пакет за внатрешност „Top Sport Plus“ со црн волан (Уметоци на предните седишта и надворешните задни седишта во текстил „ArtVelours“, Периметарско осветлување со светло за поздраввуање, Ergo-Active предни седишта со електрично прилагодување, мемориска фуинкција и прилагодување на натколеничната поддршка, Предните потпирачи за глава интегрирани во седиштата, Електрично преколопливи ретровизори, Пневматски прилагодлива лумбарна поддршка напред со функција за масажа) - Пакет Комфор „Plus“(„Air Care Climatronic“ тро зонска автоматска контрола на климата со филтер за воздух со активен јаглен и стационарна климатизација, ламинирано сигурносно ветробрано стакло, безжично греење, рефлекција на инфрацрвени зраци, изолирано н - Пакет Спорт „Plus“(прогресивно управување, адаптивна контрола на подвозје DCC вкл. избор на профили за возење) - Инфо-забавен пакет „Plus“ (радио „Ready 2 Discover Max“ со 12" екран, навигациски систем „Discover Pro“, 12" екран во боја чувствителен на допир, дигитален радио прием DAB +, систем за озвучување со 450 W вкупна моќност, 6 + 1 звучници, 12-канален дигитален засилувач, сабвуфер, 2 x USB-C приклучоци, Bluetooth, App-Connect вкл. App-Connect Wireless (безжично) за Apple CarPlay и Google Android Auto, Head-up дисплеј, интерфејс за мобилен уред „Comfort“ со функција за индуктивно (безжично) полнење) - Пакет за помош „Plus“, вкл. IQ.Drive со помош за полу-автоматизирано возење „Travel Asisst“ (Area View 360° камери вкл. задна камера, осветлени вдлабнатини на рачките на вратите, мултифункционален кожен волан со контроли на допир, систем за заклучување и стартување без клуч „Keyless Access“ со Safelock, „Easy Open & Close“ сензорски контролирано отворање и затворање на задна врата од багажникот, со далечинско отклучување, системи за помош на возачот „Travel Assist“, „Lane Assist“ и „Emergency Assist“ систем за предупредување при напуштање на лента, алармен систем против кражба со мониторинг на внатрешноста, резервна сирена и заштита од одвлекување, проактивен систем за заштита на патниците во комбинација со „Front Assist“, систем за промена на лента „Side Assist“, помош при паркирање со мемориска функција „Park Assist Plus“ со контрола на растојание при паркирање „Park Distance Control“) Инфо-забавен пакет(навигациски систем „Discover Pro“, 10" екран во боја чувствителен на допир, дигитален радио прием DAB +, 6 + 1 звучници, 2 x USB-C приклучоци, Bluetooth, изведба за мобилен уред „Comfort“ со функција за индуктивно (безжично) полнење) - Периметарско осветлување со проекција на лого - Електромеханички серво управувач, со дејство зависно од брзината - Мултифункционален кожен волан, со греење и контроли на допир - Избор на профили за возење - Браници во спортски дизајн - ISOFIX/i-Size точки за прицврстување на детски седишта на задните седишта и на совозачкото седиште - Централна конзола - Предни седишта со прилагодување на висината - Асиметрично преклоплив/поделив наслон за грб позади со централен потпирач за раце, 2 x држачи за чаши, отвор за долги предмети - Безбедносни појаси со три точки на поврзување напред со прилагодување на висината и предзатегнувачи - Систем за стартување на моторот без клуч „Keyless Start“ без Safelock - Зелено термоизолационо застаклување на задниот и страничните прозори - Автоматско затемнување на внатрешниот ретровизор - Потпирачи за раце на предните седишта - Воздушно перниче за возач и совозач, со деактивирање на воздушното перниче за совозач - Алу фелни „Ystad“, црни, полирано чело, 8J x 20 напред, 9J x 20 назад,AirStop® гуми 235/50 R20 напред, AirStop® гуми 255/45 R20 назад, сигурносни навртки - Осветлени огледала во штитниците за сонце - Воздушна завеса напред и назад, странични воздушни перничиња напред, централно воздушно перниче - Систем за задржување на лента „Lane Assist“ - Електрично прилагодливи, преклопливи надворешни ретровизори со греење - Кабел за полнење mode 3 type 2, 16 А - Електронски имобилизатор - Систем за следење на притисокот во гумите - Паркинг сензори напред и назад со графичко и звучно предупредување за препреки „Park Distance Control“ - Радио „Ready 2 Discover“ (10" екран во боја чувствителен на допир) - Динамичка контрола на долги светла „Dynamic Light Assist“ за LED Matrix предни светла - LED Matrix предни светла со автоматска контрола, светло за лоши временски услови, функција за поздрав - Автономно сопирање при инти случаи „Front Assist“, со мониторинг на пешаци и велосипедисти - Сензор за дожд - 6 + 1 звучници - Адаптивен темпомат ACC Stop & Go, со ограничувач на брзината - 3D LED задни светла со динамични показатели на правец - Звучно и светлосно предупредување за неприкачени појаси напред и назад - App-Connect вкл. App-Connect Wireless (безжично) за Apple CarPlay и Google Android Auto - Систем за предупредување на возачот (препознавање на замор) - Кабел за полнење на домашен приклучок - Електронски генериран звук на моторот „e-Sound“ - „Climatronic“ ситем за климатизација со филтер за воздух со активен јаглен и стационарна климатизација - Максимална DC моќност на полнење во зависност од пакетот на високо-напонската батеријата - Преслекување на предните седиштата и надворешните задни седишта во текстил „GTX“ - Гласовна контрола - Амбиентално осветлување во 30 бои - Динамичен приказ на сообраќајни знаци - Дигитален радио прием DAB + - Рамката на инфо-забавниот дисплеј, воланот и централните контроли во црна боја - 2 x USB-C приклучоци напред - Осветлена лента помеѓу предните светла - Педали од не^рѓосувачки челик во дизајн „Play/Pause“

Странична лента

Продавач

ПОРШЕ СКОПЈЕ
бул. Босна и Херцеговина бр. 4

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha

Блиски по цена автомобили