icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 5266

Audi A4 SPORT 35 TDI 150KS 7-S tronic

цена 29.900 EUR | 1.847.820 MKD

ПОРШЕ СКОПЈЕ

 • БојаЦрна металик  металик
 • Прва регистрацијаФевруари 2019
 • Изминати километри92 800 км.
 • Моќност150 hp.
 • ГоривоДизел

Технички карактеристики

 • Работна зафатнина1 968 cm³
 • Тип на менувачАвтоматски
 • Број на врати4/5
 • Погон нанапред

Надворешност

 • -Алуминиумски бандажи

Внатрешност

 • -Централно заклучување,

 • -Електрика на прозори / Ел на ретровизори,

 • -Греење на седишта,

 • -Навигациски систем,

 • -Помош при паркирање,

 • -Темпомат,

 • -Серво управувач,

 • -Мултифункционален волан,

 • -Борд компјутер,

 • -Подготовка за телефон,

 • -Кожен волан

Безбедност

 • -ABS антиблокирачки систем на сопирачките,

 • -ESP електронска стабилизирачка програма,

 • -Асистент при поаѓање,

 • -воздушни перничиња,

 • -Наслони за глава

Дополнителни информации

- Резервоар за гориво (54 литри) - Подготовка за кука - Кожен волан со 3 краци мултифункционален - преклопливи задни седишта - Греење на предните седишта - Задни странични воздушни перничиња - Удобен средишен потпирач за рака напред - Плафон во црна ткаенина - Електричен надворешен ретровизор. Прилагодлив, загреан и преклоплив, вклучително и автоматска функција за тротоари за надворешниот ретровизор - Декоративни влошки во природно сиво дабово дрво - Помош за паркирање плус - Асистент за долго светло - Систем за контрола на патувањето - Комфорна автоматска контрола на климата 3 зони - Информативен систем за возачот 9S7 со дисплеј во боја - Audi звучен систем - Телефонска кутија Audi - Резервоар AdBlue (24 литри) - LTE поддршка за телефонската кутија на Audi - Гуми за сите сезони 225/50 R 17 - Audi connect навигација и инфозабава - Audi интерфејс за паметен телефон - Комфорен клуч со ослободување од багажниот простор контролирано со сензор - MMI Навигација плус со MMI допир - Алуминиумски тркала во дизајн со 10 краци, големина 7,5J x 17 со гуми 225/50 R17 - Без адаптер - А4 спорт - Практичен клуч, вклучувајќи отклучување на багажниот простор контролирано со сензор

Странична лента

Продавач

ПОРШЕ СКОПЈЕ
бул. Босна и Херцеговина бр. 4

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha

Блиски по цена автомобили