icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 5275

VW Tiguan "Join" 2.0 TDI 150 KS 7-DSG

цена 28.800 EUR | 1.779.840 MKD

ПОРШЕ СКОПЈЕ

 • БојаСива  перла
 • Прва регистрацијаМарт 2019
 • Изминати километри135 250 км.
 • Моќност150 hp.
 • ГоривоДизел

Технички карактеристики

 • Работна зафатнина1 968 cm³
 • Тип на менувачАвтоматски
 • Број на врати4/5
 • Погон нанапред

Надворешност

 • -Шини на покривот,

 • -Кука,

 • -Алуминиумски бандажи,

 • -Затемнети стакла,

 • -Фарови за магла,

 • -Систем за чистење на фарови

Внатрешност

 • -Централно заклучување,

 • -Електрика на прозори / Ел на ретровизори,

 • -Греење на седишта,

 • -Климатроник,

 • -Навигациски систем,

 • -Помош при паркирање,

 • -Асистент за долги светла,

 • -Темпомат,

 • -Серво управувач,

 • -Мултифункционален волан,

 • -Борд компјутер,

 • -Подготовка за телефон,

 • -Кожен волан

Безбедност

 • -ABS антиблокирачки систем на сопирачките,

 • -ESP електронска стабилизирачка програма,

 • -Асистент при поаѓање,

 • -Помош при нагорнина,

 • -воздушни перничиња,

 • -Задни светла за магла

Дополнителни информации

- Side Assist Plus Помошник за промена на лентата, вклучувајќи асистент за задржување лента и помош за заден сообраќај - App Connect и Volkswagen Media Control - 2 USB интерфејси, исто така за iPod/iPhone; 1 USB приклучок за полнење и - AUX-IN мултимедијален приклучок - Функција за NAVIGACIJA Discover Media (за композициски медиуми) - JOIN Plus пакет - Помошно греење и вентилација со радио далечински управувач и тајмер - Камера Rear View, вклучувајќи асистент за паркирање и помош за паркирање - Препознавање сообраќајни знаци - Кровни шини сребрени елоксирани - Греење на предни седишта - Задните странични прозорци и задното стакло затемнети - Декоративни влошки за специјален модел - Систем за следење на околината Front Assist, функција за итно сопирање во градот (за автоматска контрола на растојание ACC до 210 km/h) - Странични ретровизори електрично прилагодливи, преклопливи, загреани, амбиентално осветлување, спуштање на патнички ретровизор - Асистент за паркирање Помош при паркирање со помош за паркирање - Динамична контрола на долгото светло - LED фарови за средно и долго светло, со LED дневни светла и светла за во кривини - 8 звучници - Автоматска контрола на растојанието ACC stop & go, со ограничувач на брзината - Систем за чистење на фаровите - Помошно греење и вентилација со радио далечински управувач и тајмер - Млазниците за миење на предното шофершајбна автоматски се загреваат Телефонски интерфејс 9ZX - 4 лесни алуминиумски тркала Nizza 7 J x 18 во црна боја, површина со висок сјај - AirStop® гуми 235/55 R 18 - Клима уред Air Care Climatronic со 3-зонска контрола на температурата, филтер за алерген и задни контроли - Навлаки за седишта за специјални модели - Хромирани апликации за прилагодување на ретровизорите, прекинувачи за прозорци, рачки за влечење на вратите; активирање на внатрешната врата во мат хром - Мултифункционална камера - Препознавање сообраќајни знаци - Педали и потпирач за нозе од брусен нерѓосувачки челик - Прагови за специјален модел - Дополнително наместена кука за приколка, механички ротирачка, рачна - Висината на подот на багажниот простор прилагодлива во 2 нивоа

Странична лента

Продавач

ПОРШЕ СКОПЈЕ
бул. Босна и Херцеговина бр. 4

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha

Блиски по цена автомобили