icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 5309

VW Arteon R-line 2.0 TDI 200 hp DSG 4Motion

цена 52.000 EUR | 3.192.800 MKD

Центрум Цо - Тетово

 • БојаЦрна  металик
 • Прва регистрацијаЈануари 2021
 • Изминати километри42 932 км.
 • Моќност200 hp.
 • ГоривоДизел

Технички карактеристики

 • Работна зафатнина1 968 cm³
 • Тип на менувачАвтоматски
 • Број на врати4/5
 • Погон на4x4

Надворешност

 • -Сончев кров,

 • -Алуминиумски бандажи,

 • -Панорамски кров,

 • -Затемнети стакла

Внатрешност

 • -Централно заклучување,

 • -Електрика на прозори / Ел на ретровизори,

 • -Ел. седишта,

 • -Греење на седишта,

 • -Ел отворање багажник,

 • -Климатроник,

 • -Навигациски систем,

 • -Помош при паркирање,

 • -Асистент за долги светла,

 • -Темпомат,

 • -Мултифункционален волан,

 • -Кожен волан,

 • -Регулирање волан

Безбедност

 • -ABS антиблокирачки систем на сопирачките,

 • -ESP електронска стабилизирачка програма

Дополнителни информации

Дополнителна опрема : * Озвучување „Harman Kardon“ (вкупна моќност 700 W, 10 + 1 звучници, дигитален 16-канален засилувач, сабвуфер) *Камери Area View 360° * LED предни светла, контрола на долги светла „Dynamic Light Assist“, LED дневни светла со динамично светло за свиоци, светло за лоши временски услови, LED лајсна помеѓу предните фарови *Адаптивна контрола на подвозје DCC (избор на профили на возење, ECO функција, спуштена шасија -15mm) *Пакет амбиентално осветлување (амбиентално осветлување во 30 бои, LED Влез) *Easy Open & Close пакет (систем за заклучување и стартување без клуч „Keyless“, сензор на вратат од багажникот, отворање и затворање со далечински управувач) *Алу фелни „Nashville“, 20", 8J x 20, AirStop® пневматици 245/35 R20 *Зимски пакет во комбинација со кожа („Air Care Climatronic“ трозонска автоматска контрола на климата со филтер за воздух и контроли позади, USB-C изведба и USB приклучок за полнење, 230-V приклучок во задната централна конзола, греење на предните и надво *Навигациски систем „Discover Pro“ (8" екран во боја чувствителен на допир, FM/DAB + радио прием, гласовна контрола, 8 звучници, 2 x USB-C приклучоци, Bluetooth, App-Connect вкл. безжично за Apple CarPlay) *Активна хауба *Lights & Vision пакет со контрола на долги светла „Light Assist“ *Услуги WeConnect Plus, договор 3 години, достапност зависна од гео-локација * R-line пакет

Странична лента

Лизинг калкулатор

Пресметката на учеството и месечната рата е од информативен карактер. За повеќе информации Ве молиме обратете се на вашиот Das WeltAuto продажен советник.

Месечна рата:

EUR

Учество:

EUR

Учество:

Времетраенье на договорот:

Продавач

Центрум Цо - Тетово
ул. Маршал Тито бб

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha

Блиски по цена автомобили