icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 5311

Skoda YETI 2.0 TDI 140 KS. DSG. 4X4 2014 GOD.Elegance

цена 18.900 EUR

Делукс Ауто - Куманово

  • БојаЦрна
  • Прва регистрацијаЈуни 2014
  • Изминати километри108 554 км.
  • Моќност140 hp.
  • ГоривоДизел

Технички карактеристики

  • Работна зафатнина1 968 cm³
  • Тип на менувачАвтоматски
  • Број на врати4/5
  • Погон на4x4

Дополнителни информации

Погон на четири тркала, дневни светла, асистент за стартување на ЦД, сензор за дожд, Алкантара, електрични прозорци, електричен страничен ретровизор, Bi-Xenon предно воздушно перниче, задни паркинг сензори, странични воздушни перничиња, шини на покривот, предно помагало за паркирање, камера за помош при паркирање, алуминиумски тркала, потпирач за рака, панорамски покрив, лумбална потпора, серво волан , чистење на фаровите, централна брава, 2-зонска автоматска контрола на климата,ESP светла за магла,Isofix ,сензор за притисок во гумите,греење на предни седишта и др.

Странична лента

Лизинг калкулатор

Пресметката на учеството и месечната рата е од информативен карактер. За повеќе информации Ве молиме обратете се на вашиот Das WeltAuto продажен советник.

Месечна рата:

EUR

Учество:

EUR

Учество:

Времетраенье на договорот:

Продавач

Делукс Ауто - Куманово
ул. 500 бр.55

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha

Блиски по цена автомобили