icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 5326

VW Golf "UNITED" 2.0 TDI 150KS 7-DSG

цена 26.400 EUR | 1.631.520 MKD

ПОРШЕ СКОПЈЕ

 • БојаСребрена  металик
 • Прва регистрацијаОктомври 2020
 • Изминати километри84 300 км.
 • Моќност150 hp.
 • ГоривоДизел

Технички карактеристики

 • Работна зафатнина1 968 cm³
 • Тип на менувачАвтоматски
 • Број на врати4/5
 • Погон нанапред

Надворешност

 • -Алуминиумски бандажи,

 • -Затемнети стакла,

 • -Фарови за магла

Внатрешност

 • -Централно заклучување,

 • -Електрика на прозори / Ел на ретровизори,

 • -Греење на седишта,

 • -Климатроник,

 • -Навигациски систем,

 • -Помош при паркирање,

 • -Асистент за долги светла,

 • -Темпомат,

 • -Серво управувач,

 • -Мултифункционален волан,

 • -Борд компјутер,

 • -Кожен волан,

 • -Регулирање волан

Безбедност

 • -ABS антиблокирачки систем на сопирачките,

 • -ESP електронска стабилизирачка програма,

 • -Асистент при поаѓање,

 • -воздушни перничиња,

 • -Задни светла за магла

Дополнителни информации

- Aсистент за паркирање Помош при паркирање - UNITED - 4 гуми за сите сезони 205/55 R 16 - Проактивен систем за заштита на патниците вклучувајќи задни странични воздушни перничиња - Автоматска контрола на растојанието ACC stop & go - Текстилни патосници напред и назад - Повеќефункционален волан од кожа, загреан, со лопатки за менување - Централна конзола - Греење на предни седишта - Задните странични прозорци и задното стакло затемнети - Внатрешниот ретровизор автоматски се затемнува - Странични воздушни перничиња за надворешните задни седишта, вкл. предни странични воздушни перничиња и систем на воздушни перничиња за глава - Декоративни влошки за специјален модел - LED светло во предниот дел за нозете - Систем за навигација " DISCOVER MEDIUM" - Проактивен систем за заштита на патниците во комбинација со Front Assist - Автоматска контрола на долгото светло '' LIGHT ASSIST" - Асистент за итни сопирачки Предна асистенција со детекција на пешаци и велосипедисти - Сензор за дожд - 6+1 звучници - Автоматска контрола на растојанието ACC stop & go, со ограничувач на брзината - Млазниците за миење на предното шофершајбна автоматски се загреваат - App-Connect вкл. App-Connect Wireless за Apple CarPlay - 4 алуминиумски тркала Даблин 7 J x 16 - Клима уред Air Care Climatronic со активен комбиниран филтер, задни контроли и 3-зонска контрола на температурата - Навлаки за седишта за специјални модели - Гласовна контрола - Мултифункционална камера - Aмбиентално осветлување 30 бои - Препознавање сообраќајни знаци - Дигитален радио прием DAB+ - Педали од брусен нерѓосувачки челик - VRD светло пакет

Странична лента

Продавач

ПОРШЕ СКОПЈЕ
бул. Босна и Херцеговина бр. 4

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha

Блиски по цена автомобили