icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 5338

Ford Mondeo 2.0 DIESEL 150 KS.2018 GOD.

цена 16.900 EUR

Делукс Ауто - Куманово

  • БојаСива
  • Прва регистрацијаМај 2018
  • Изминати километри123 900 км.
  • Моќност150 hp.
  • ГоривоДизел

Технички карактеристики

  • Работна зафатнина1 995 cm³
  • Тип на менувачАвтоматски
  • Број на врати4/5
  • Погон нанапред

Дополнителни информации

Задните безбедносни појаси со 3 точки-Систем за сопирање против блокирање (ABS)-Регулација против пролизгување (ASR) + ABS-Боја на каросеријата на надворешното огледало-Електрични надворешни ретровизори прилагодлив и загреан-Индикаторско светло интегрирано во надворешниот ретровизор-Програма за стабилност (ESP)-Далечинско затварање на задната врата-6-брзински менувач - Тип PowerShift: MPS 6-Isofix држачи за детски седишта-Електрична безбедносна брава за деца-2-зонска автоматска контрола на климата-Возачко перниче за коленото од страна на возачот-Воздушни перничиња за глава-рамо напред и назад-Алуминиумски тркала-Предна лумбална потпора-мултифункционален Волан се прилагодува висина/должина-Предно светло за читање-Светла за читање во задниот дел-Заден средишен потпирач за рака-Преден средишен потпирач за рака со преграда за складирање и поврзување од 12V-Систем за следење на притисокот во гумите-Фарови со доцнење на исклучување-Предно странично воздушно перниче-Електричен серво волан-Прилагодлива висина на предното лево и десно седиште-Систем за предупредување за појас на задните седишта-Централна брава со далечински управувач-Аудио навигациски систем Ford SD-Електрични надворешни ретровизори преклоплив-Задни паркинг сензори-Предна помош за паркирање-City Stop-Помошник за долго светло-Помошник за паркирање-Загреана шофершајбна-Систем за ограничување на брзината-Систем за контрола на патувањето (темпомат)-Внатрешен ретровизор со автоматско затемнување-Светла за магла-резервна камера-Бришачи со чувство на дожд-загреани седишта напред-USB интерфејс и др.

Странична лента

Лизинг калкулатор

Пресметката на учеството и месечната рата е од информативен карактер. За повеќе информации Ве молиме обратете се на вашиот Das WeltAuto продажен советник.

Месечна рата:

EUR

Учество:

EUR

Учество:

Времетраенье на договорот:

Продавач

Делукс Ауто - Куманово
ул. 500 бр.55

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha

Блиски по цена автомобили