icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 5341

VW Golf 2.0 TDI 150 KS.2019 GOD.

цена 18.700 EUR

Делукс Ауто - Куманово

  • БојаЦрна
  • Прва регистрацијаЈуни 2019
  • Изминати километри130 550 км.
  • Моќност150 hp.
  • ГоривоДизел

Технички карактеристики

  • Работна зафатнина1 968 cm³
  • Тип на менувачМануелен
  • Број на врати4/5
  • Погон нанапред

Дополнителни информации

Систем за сопирање против блокирање (ABS)-Контрола на лизгање на пролизгување(ASR)-асферично,загреани Надворешни ретровизори со автоматски функција за спуштање-Индикаторско светло интегрирано во надворешниот ретровизор-Хромирана лента на предниот браник-заден среден потпирач за рака-Задни паркинг сензори-Помош за паркирање напред-Електрон. Заклучување на диференцијалот (EDS)-Електрон. Програма за стабилност (ESP)-Систем за помош при возење: откривање замор сензор-Електрични прозорци напред и назад-Затемнети ламинирано стакло на шофершајбната-Задни светла LED-Внатрешното огледало може да се затемни-Isofix држачи за детски седишта на задното седиште-клима уред-Возачко перниче за коленото од страна на возачот-Систем на воздушни перничиња за глава предни и задни вклучувајќи странични-предно воздушно перниче-Седиште за лумбална потпора напред десно-Волан (кожен) мултифункционален-Висинско/надолжно прилагодување-Светла за читање напред и назад-Контрола на опсегот на фаровите-Преден средишен потпирач за рака-Мултифункционален дисплеј Плус-Задно светло за магла-Електрична сопирачка за паркирање-сензор за контрола на гумите-SCR систем (AdBlue технологија)-Серво волан електро-механички-Прилагодлива висина на предното лево и десно седиште-Старт/Стоп систем-Дневни светла LED-Систем за предупредување на предните безбедносни појаси-Имобилизатор (електронски)-Термоизолационо застаклување затемнети зелено-Bluetooth интерфејс за мобилни телефони-Систем за помош при возење: Автоматско растојание контрола (ACC)- Сензор за слепа точка-Систем за помош при возење: набљудување на околината систем (предна помош) со функција за итно сопирање во градот-Систем за ограничување на брзината-Мултимедијален интерфејс USB (iPhone / iPod)-Навигациски модул Discover Media (за аудио системи)-Предно лево седиште со функција за масажа-Фолксваген Медиумска контрола и др.

Странична лента

Лизинг калкулатор

Пресметката на учеството и месечната рата е од информативен карактер. За повеќе информации Ве молиме обратете се на вашиот Das WeltAuto продажен советник.

Месечна рата:

EUR

Учество:

EUR

Учество:

Времетраенье на договорот:

Продавач

Делукс Ауто - Куманово
ул. 500 бр.55

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha

Блиски по цена автомобили