icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 5345

VW Tiguan 2.0 TDI DSG 190 KS.4MOTION HIGHLINE 2018 GOD.DIGI

цена 28.500 EUR

Делукс Ауто - Куманово

  • БојаЦрна
  • Прва регистрацијаМај 2018
  • Изминати километри167 690 км.
  • Моќност190 hp.
  • ГоривоДизел

Технички карактеристики

  • Работна зафатнина1 968 cm³
  • Тип на менувачАвтоматски
  • Број на врати4/5
  • Погон на4x4

Дополнителни информации

DIGITALCOCKPIT-Амбиентално осветлување-(ABS)-(ASR)-ретровизори прилагодлив и загреан-Надворешни ретровизори со автоматски функција за спуштање, право-Електрон. Заклучување на диференцијалот (EDS)-Програма за стабилност (ESP)-Адаптивна контрола на шасијата- (DCC)-Автоматска контрола на растојанието-(ACC)-контрола на долгото светло-откривање замор сензор–систем (предна помош) со функција за итно сопирање во градот-Електрични прозорци напред и назад-Затемнети ламинирано стакло на шофершајбната-Пренос 7-брзински менувач со двојна спојка-Задни светла LED, затемнети-Внатрешен ретровизор со автоматско затемнување-Проактивен систем за заштита на патниците-Isofix држачи за детски седишта на задните седишта-Преклопни маси во наслоните на возачкото и совозачкото седиште-Климатроник 3-зонски клима уред-Возачко перниче за коленото од страна на возачот-Лумбални потпори напред-Предни и задни LED светла за читање-Автоматска контрола на опсегот на фаровите-+Предниот средишен потпирач за рака прилагодлив висина/должина-Мултифункционален дисплеј Premium (екран во боја)-Светла за магла со интегрирани светла за кривини-Задно светло за магла-Електрична сопирачка за паркирање-Бришачи со чувство на дожд-LED светла-загреани седишта напред-Старт/Стоп систем-Дневни светла LED-Имобилизатор (електронски)-Централна брава со далечински управувач/*Активен инфо дисплеj-Спојка за приколка-KUKA-Аудио навигациски систем Discover Pro-Bluetooth)-Задни паркинг сензори-Помош за паркирање напред-Заден сообраќај предупредување-помошник за промена на лента-препознавање сообраќајни знаци-Волан (кожен)мултифункционален-Загреан волан-Мобилни онлајн услуги App-Connect-Мултимедијален интерфејс 2 x USB–Систем за следење на притисокот во гумите-Задна камера со поглед од 360° кон околината-стартување за пристап без клуч–Систем за говорна контрола-Затемнето задно стакло (65%)-Volkswagen Media Control и App Connect-MirrorLink (подготовка) i и др.

Странична лента

Лизинг калкулатор

Пресметката на учеството и месечната рата е од информативен карактер. За повеќе информации Ве молиме обратете се на вашиот Das WeltAuto продажен советник.

Месечна рата:

EUR

Учество:

EUR

Учество:

Времетраенье на договорот:

Продавач

Делукс Ауто - Куманово
ул. 500 бр.55

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha

Блиски по цена автомобили