icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 5348

Audi A7 50 TDI quattro Tiptronic

цена 90.000 EUR | 5.562.000 MKD

ПОРШЕ СКОПЈЕ

 • БојаЦрна  металик
 • Прва регистрацијаЈануари 2022
 • Изминати километри60 300 км.
 • Моќност286 hp.
 • ГоривоДизел

Технички карактеристики

 • Работна зафатнина2 967 cm³
 • Тип на менувачАвтоматски
 • Број на врати4/5
 • Погон на4x4

Надворешност

 • -Алуминиумски бандажи,

 • -Затемнети стакла

Внатрешност

 • -Централно заклучување,

 • -Електрика на прозори / Ел на ретровизори,

 • -Ел. седишта,

 • -Кожни седишта,

 • -Греење на седишта,

 • -Ел отворање багажник,

 • -Климатроник,

 • -Навигациски систем,

 • -Темпомат,

 • -Серво управувач,

 • -Мултифункционален волан,

 • -Борд компјутер,

 • -Кожен волан

Безбедност

 • -ABS антиблокирачки систем на сопирачките,

 • -ESP електронска стабилизирачка програма,

 • -Асистент при поаѓање,

 • -воздушни перничиња,

 • -ASR контрола на пролизгување,

 • -Адаптивно воздушно потпирање

Дополнителни информации

7UG MMI Навигациски систем Medium QE1 Пакет прегради QQ1 Дополнителни амбиентални светла во бела боја QR9 Приказ на сообраќајни знаци 0M5 Резервоар за гориво 73л 2ZQ Кожен 4-крак мултифункционален волан со шалтер 4A3 Греење на прени седишта 4L6 Аблендирачки внатрешен ретровизор 4UF Подготовка на предносто совозачко седиште за детско седиште 6I6 Adaptive drive assist вклучувајки emergency assist 6K8 Pre sense city 6XE Електрично преклопливи надворешни ретровизори 7AL Алармен уред 7W1 Pre sense basic 7X2 Паркинг систем Плус - напред и назад 8G1 Асистент за долго светло 8T5 Адаптивен темпомат Дополнителна опрема 1BK Адаптивна воздушна суспензија 1G5 Резервно тркало со мали димензии 3FB Електричен сончев кров 3NT Задна клупа за тројца патници 4ZD Црн надворешни лајсни - black high gloss 5TG Декорација со брусен мат алуминиум 6XL Аблендирачки надворешни ретровизори, елек. преклопливи, со меморија 7HD Додатоци од вештачка кожа - горен дел на инструмент таблата, на вратите и централната конзола со вештачка кожа 9AQ Автоматски клима уред 4-зонски 9S9 Audi Virtual Cockpit 9VS Bang & Olufsen Sound System ( 16 звучника , 705 W ) CF6 Алуминиумски фелни 8.5Jx20, 5 крак дизајн, со гуми 255/40 R20 FK2 Резервоар за AdBlue 24 l GS5 Контролни копчиња во "glass optick black" со хаптички фидбек, вклучува и дополнителна декорација со алуминиум GZ2 Серво затворање на вратите IU1 Smartphone Interface N5K Комбинација Microfiber Dinamica frequency/кожа на седиштата PCH Audi Side Assist со Audi pre sense назад PCV Камери за паркирање 360° со асистенција за паркирање PV3 Електрично подесување на предните седишта, возачко со меморија Q1D Спортски предни седишта 0 ден. QQ2 Дополнителни амбиентални светла WCA Technology пакет - Камера за паркирање назад KA2, Comfort Key 4F2, PhoneBox 9ZE, MATRIX Led светла 8G5, Активни звучници 9VD, Audi pre sense rear 7W3, Audi Lane Change Assist 7Y1 WCS Sport пакет - S-Line sport пакет WQS, S-line надворешен пакет PQD, Затемнети задни стакла QL5, Трокрак мултифункционален спортски волан 1XW, Алуминиумски фелни 5-дупли краци (S style), 8.5J x 20, 255/40 R20 42F

Странична лента

Продавач

ПОРШЕ СКОПЈЕ
бул. Босна и Херцеговина бр. 4

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha