icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 5386

VW Tiguan 2.0 TDI DSG 4X4 190 KS.OFF-ROAD EDITION 2019 GOD.

цена 28.200 EUR

Делукс Ауто - Куманово

  • БојаСива
  • Прва регистрацијаЈули 2019
  • Изминати километри158 570 км.
  • Моќност190 hp.
  • ГоривоДизел

Технички карактеристики

  • Работна зафатнина1 968 cm³
  • Тип на менувачАвтоматски
  • Број на врати4/5
  • Погон на4x4

Дополнителни информации

Светла за магла-Изофикс-Систем против пролизгување-Мултифункционален волан-3-зонска автоматска контрола на климата-погон на сите тркала 4 MOTIONСпортски пакет-Head-up дисплеј-сензор за дожд-систем за навигација-Автоматски старт/стоп-адаптивен темпомат АСС-Електрични прозорци-Електрично странично огледало-Задни паркинг сензори-Лумбална поддршка-Предна помош за паркирање-Автоматски внатрешен ретровизор со Затемнување-Откривање на замор-Камера за помош за паркирање-Помош за паркирање со самоуправување-Предно воздушно перниче за помошно сопирање за итни случаи-USB-Странично воздушно перниче-Помошник за долго светло-Кровни шини-Помошник за одржување лента Line assist-Алуминиумски тркала-Препознавање сообраќаен знак-Потпирач за рака-серво волан-Преграда на багажниот простор-Помош за слепа точка-систем за централна брава-Систем за итни повици-Контрола на притисокот во гумите-Електричен имобилизатор-ESP и др.

Странична лента

Лизинг калкулатор

Пресметката на учеството и месечната рата е од информативен карактер. За повеќе информации Ве молиме обратете се на вашиот Das WeltAuto продажен советник.

Месечна рата:

EUR

Учество:

EUR

Учество:

Времетраенье на договорот:

Продавач

Делукс Ауто - Куманово
ул. 500 бр.55

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha

Блиски по цена автомобили