icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 5402

VW Passat Variant Business 2.0 TDI 150KS 7-DSG

цена 24.700 EUR | 1.526.460 MKD

ПОРШЕ СКОПЈЕ

 • БојаБела
 • Прва регистрацијаАвгуст 2020
 • Изминати километри105 000 км.
 • Моќност150 hp.
 • ГоривоДизел

Технички карактеристики

 • Работна зафатнина1 968 cm³
 • Тип на менувачАвтоматски
 • Број на врати4/5
 • Погон нанапред

Надворешност

 • -Шини на покривот,

 • -Алуминиумски бандажи

Внатрешност

 • -Имобилајзер,

 • -Централно заклучување,

 • -Електрика на прозори / Ел на ретровизори,

 • -Греење на седишта,

 • -Климатроник,

 • -Навигациски систем,

 • -Темпомат,

 • -Серво управувач,

 • -Мултифункционален волан,

 • -Борд компјутер,

 • -Кожен волан

Безбедност

 • -ABS антиблокирачки систем на сопирачките,

 • -ESP електронска стабилизирачка програма,

 • -Асистент при поаѓање,

 • -воздушни перничиња,

 • -Наслони за глава

Дополнителни информации

- Повеќефункционален волан од кожа, загреан, со лопатки за менување - Систем за стартување без клуч Стартување без клуч со безбедна резервна копија - Задните странични прозорци и задното стакло затемнети - Заштитна подлога за багажниот простор, отстранлива, задниот дел од потпирачот за грб на задното седиште со гумена обвивка во црна боја - Надворешен ретровизор со амбиентално осветлување и спуштање на совозачкиот ретровизор, кој се преклопува и се загрева, се затемнува на страната на возачот - Систем за следење на притисокот во гумите - Проактивен систем за заштита на патниците и помошник за промена на лентата странична помош - Асистент за возење Помош за патување вкл. Итна помош - Систем за навигација DISCOVER MEDIUM, вклучувајќи стриминг и интернет - Business Premium пакет со навигација - Aлармен систем за заштита од кражба - Национална продажна програма Германија - Греење на предни седишта - Асистент за возење Помош при патување, предупредување за напуштање лента, Помош во лента и помош за итни случаи - Асистент за сопирање за итни случаи Предна помош (за автоматска контрола на растојание ACC до 210 km/h) - Систем за тревога против кражба со внатрешен мониторинг, резервна сирена и заштита од влечење - Систем за навигација Откријте медиуми вклучувајќи стриминг и интернет - Проактивен систем за заштита на патниците во комбинација со Front Assist и Side Assist - Асистент за паркирање Помош при паркирање со помош за паркирање - Страничен асистент за промена на лентата и предупредување за заден сообраќај - Лумбални потпори напред, електрично прилагодливи на страната на возачот, функција за масажа на страната на возачот - Автоматска контрола на растојанието ACC stop & go, со ограничувач на брзината - Удобен телефонски интерфејс со функција за индуктивно полнење - Млазниците за миење на предното шофершајбна автоматски се загреваат - App-Connect вкл. App-Connect Wireless за Apple CarPlay - Приклучок 9Z3 230V на задната централна конзола - Задна камера Заден поглед - Клима уред Air Care Climatronic со 3-зонска контрола на температурата, филтер за алерген и задни контроли - Мултифункционална камера - Препознавање сообраќајни знаци - USB-C интерфејси напред, 1 USB-C приклучок за полнење на задната централна конзола

Странична лента

Продавач

ПОРШЕ СКОПЈЕ
бул. Босна и Херцеговина бр. 4

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha

Блиски по цена автомобили