icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 5403

VW Golf 8 Life 2.0 TDI 150 7-Gang DSG

цена 25.800 EUR | 1.594.440 MKD

ПОРШЕ СКОПЈЕ

 • БојаБела
 • Прва регистрацијаМај 2020
 • Изминати километри55 400 км.
 • Моќност150 hp.
 • ГоривоДизел

Технички карактеристики

 • Работна зафатнина1 968 cm³
 • Тип на менувачАвтоматски
 • Број на врати4/5
 • Погон нанапред

Надворешност

 • -Алуминиумски бандажи

Внатрешност

 • -Имобилајзер,

 • -Централно заклучување,

 • -Електрика на прозори / Ел на ретровизори,

 • -Греење на седишта,

 • -Климатроник,

 • -Навигациски систем,

 • -Темпомат,

 • -Серво управувач,

 • -Мултифункционален волан,

 • -Борд компјутер,

 • -Кожен волан,

 • -Регулирање волан

Безбедност

 • -ABS антиблокирачки систем на сопирачките,

 • -ESP електронска стабилизирачка програма,

 • -Асистент при поаѓање,

 • -воздушни перничиња,

 • -ASR контрола на пролизгување,

 • -Наслони за глава

Дополнителни информации

- Асистент за паркирање Помош при паркирање со помош за паркирање - Клима уред Air Care Climatronic со 3-зонска контрола на температурата, филтер за алерген и задни контроли - Проактивен систем за заштита на патниците вклучувајќи задни странични воздушни перничиња - Пакет светло и вид, вклучително и Light Assist контрола на долгото светло - Business Premium пакет вклучувајќи Discover Pro навигациски систем - Национална продажна програма Германија - Комфорна опрема - Загреани предни седишта - Внатрешниот ретровизор автоматски се затемнува - Странични воздушни перничиња за надворешните задни седишта, вкл. Предни странични воздушни перничиња и систем на воздушни перничиња за глава - Асистент за возење со помош на патување и систем за предупредување за напуштање лента со помош на лента - Систем за навигација Discover Pro вклучувајќи стриминг и интернет - Проактивен систем за заштита на патниците во комбинација со Front Assist - Контрола на долгото светло Помош за светло - Сензор за дожд - Звучници, предни и задни - Автоматска контрола на растојанието ACC stop & go, со ограничувач на брзината - Удобен телефонски интерфејс со функција за индуктивно полнење - Млазниците за миење на предното шофершајбна автоматски се загреваат - App-Connect вкл. App-Connect Wireless за Apple CarPlay - Гласовна контрола - Мултифункционална камера - Препознавање сообраќајни знаци - Дигитален радио прием DAB+

Странична лента

Продавач

ПОРШЕ СКОПЈЕ
бул. Босна и Херцеговина бр. 4

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha

Блиски по цена автомобили