icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 5499

VW Passat 2.0 TDI DSG Business 150 KS

цена 30.800 EUR | 1.903.440 MKD

ПОРШЕ СКОПЈЕ

 • БојаЦрна  металик
 • Прва регистрацијаНоември 2020
 • Изминати километри53 975 км.
 • Моќност150 hp.
 • ГоривоДизел

Технички карактеристики

 • Работна зафатнина1 968 cm³
 • Тип на менувачАвтоматски
 • Број на врати4/5
 • Погон нанапред

Надворешност

 • -Алуминиумски бандажи,

 • -Фарови за магла,

 • -Xenon Фарови

Внатрешност

 • -Имобилајзер,

 • -Централно заклучување,

 • -Електрика на прозори / Ел на ретровизори,

 • -Греење на седишта,

 • -Климатроник,

 • -Навигациски систем,

 • -Помош при паркирање,

 • -Асистент за долги светла,

 • -Темпомат,

 • -Серво управувач,

 • -Мултифункционален волан,

 • -Борд компјутер,

 • -Кожен волан

Безбедност

 • -ABS антиблокирачки систем на сопирачките,

 • -ESP електронска стабилизирачка програма,

 • -Асистент при поаѓање,

 • -Помош при нагорнина,

 • -воздушни перничиња,

 • -ASR контрола на пролизгување,

 • -Задни светла за магла,

 • -Наслони за глава

Дополнителни информации

-Воздушно перниче за возач и совозач, -воздушно перниче, систем на воздушни перничиња за глава за предни и задни патници, -систем против блокирање на сопирањето (ABS), -App Connect, -автоматска контрола на растојание ACC „stop&go“, вкл. ограничувач на брзината - страничните ретровизори електрично се подесуваат и се греат - држач за чаши (2) напред, помошник за стартување на нагорнина, - хромирани ленти на страничните прозорци -предупредување за помош при паркирање сигнали за пречки во предниот и задниот дел -електронска рачна сопирачка вклучувајќи функција за автоматско задржување -електронска програма за стабилизација и електромеханички засилувач на сопирачките -автоматски прекинувач на фаровитe -далечинско отклучување за капакот на багажниот простор -ветробранско стакло во ламинирано безбедносно стакло, изолација од топлина и бучава -детекција на пешаци -табла со инструменти со електронски брзиномер, километража и мерач на патување -LED светла за магла и кривини -LED задни светла -LED фарови со дневни светла, -повеќефункционален волан во кожа, со менувачи -фарови прилагодување на опсегот -мултифункционален дисплеј „Премиум“ со повеќебоен дисплеј -детекција на замор, верзија за непушачи -помошник за итни сопирачки „FrontAssist“ (за автоматска контрола на растојание ACC до 210 км/ч) -служба за итни повици -Плус Пакет светлина и видливост -проактивен систем за заштита на патниците во врска со „FrontAssist“ -радио „Composition“ -радио додатоци: дигитален радио прием DAB+ -сензор за дожд -контролен дисплеј за гуми (пасивен), -тркала: 4 лесни алуминиумски тркала „Sepang“ 6.5Jx16, Тркала: гуми 215/60R16, Тркала: сет за мобилност на гуми, -систем за стартување без клуч „KeylessStart“ -Телефонски интерфејс

Странична лента

Лизинг калкулатор

Пресметката на учеството и месечната рата е од информативен карактер. За повеќе информации Ве молиме обратете се на вашиот Das WeltAuto продажен советник.

Месечна рата:

EUR

Учество:

EUR

Учество:

Времетраенье на договорот:

Продавач

ПОРШЕ СКОПЈЕ
бул. Босна и Херцеговина бр. 4

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha

Блиски по цена автомобили