icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 5512

VW T-Cross Style 1.5

цена 33.900 EUR | 2.095.020 MKD

Старт - Демир Капија

 • БојаЗелена
 • Прва регистрацијаМарт 2024
 • Изминати километри1 000 км.
 • Моќност150 hp.
 • ГоривоБензин

Технички карактеристики

 • Работна зафатнина1 498 cm³
 • Тип на менувачАвтоматски
 • Број на врати4/5
 • Погон нанапред

Надворешност

 • -Шини на покривот,

 • -Алуминиумски бандажи,

 • -Затемнети стакла,

 • -Фарови за магла

Внатрешност

 • -Имобилајзер,

 • -Централно заклучување,

 • -Електрика на прозори / Ел на ретровизори,

 • -Климатроник,

 • -Помош при паркирање,

 • -Асистент за долги светла,

 • -Темпомат,

 • -Серво управувач,

 • -Мултифункционален волан,

 • -Борд компјутер,

 • -Подготовка за телефон,

 • -Кожен волан,

 • -Регулирање волан

Безбедност

 • -ABS антиблокирачки систем на сопирачките,

 • -ESP електронска стабилизирачка програма,

 • -Асистент при поаѓање,

 • -Помош при нагорнина,

 • -воздушни перничиња,

 • -ASR контрола на пролизгување,

 • -Задни светла за магла,

 • -Наслони за глава

Дополнителни информации

Voziloto e so prodolzhena garancija 5 godini 150.000 km. Registrirano e do 15.03.2025 Упатство за употреба на македонски јазик Сисем за заклучување и стартување без клуч ''Keyless Access” Предни и задни паркинг сензори со графичко и звучно предупредување за препреки „Park Distance Control“ Следење на слепа точка „Blind Spot Monitor“ со предупредување за сообраќај зад возиллото „Rear Traffic Alert“ вкл. систем помош при задржување на лента „Lane Assist“ Активен инфо диспеј во повеќе бои, можност за избор на различни инфо-профили- само во комбинација со радио „Ready 2 Discover“ или навигација „Discover Media“ App-Connect (Wireless со Apple CarPlay, Wired со Google Android Auto, Mirrorlink) Изведба за мобилен уред Bluetooth со функција за безжично полнење Задна камера Систем за повик при итен случај (зависен од локалната инфраструктура) Адаптивен темпомат ACC Stop & Go вкл. ограничувач на брзината до 210 km/h со функција за автономно сопирање при итни случаи „Front Assist“ Light & Sight пакет (контрола на долги светла “Light Assist”внатрешен ретровизор со автоматско затемнување, автоматско активирање на предните светла со функциии „Coming Home“ и „Leaving Home“, сензор за дожд) Радио „Ready 2 Discover“ (8" екран во боја, чувствителен на допир, FM/DAB + радио прием, 6 звучници, Bluetooth, USB) Детектирање на пешаци Air Care Climatronic двозонска контрола на климата со филтер за воздух со активен јаглен Подготовка за WeConnect и WeConnect Plus 2 USB-C приклучоци напред,2 USB-C приклучоци за полнење на централната контрола позади Дополнително затемнети задните,страничните и задното стакло

Странична лента

Лизинг калкулатор

Пресметката на учеството и месечната рата е од информативен карактер. За повеќе информации Ве молиме обратете се на вашиот Das WeltAuto продажен советник.

Месечна рата:

EUR

Учество:

EUR

Учество:

Времетраенье на договорот:

Продавач

Старт - Демир Капија
ул. Борис Кидрич бр. 1

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha

Блиски по цена автомобили