icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 5536

Audi Q3 Design 2.0 TDI Quattro S-Tronic

цена 24.500 EUR | 1.514.100 MKD

ПОРШЕ СКОПЈЕ

 • БојаБела
 • Прва регистрацијаЈануари 2016
 • Изминати километри125 000 км.
 • Моќност150 hp.
 • ГоривоДизел

Технички карактеристики

 • Работна зафатнина1 968 cm³
 • Тип на менувачАвтоматски
 • Број на врати4/5
 • Погон на4x4

Надворешност

 • -Алуминиумски бандажи,

 • -Фарови за магла,

 • -Xenon Фарови

Внатрешност

 • -Имобилајзер,

 • -Централно заклучување,

 • -Електрика на прозори / Ел на ретровизори,

 • -Кожни седишта,

 • -Климатроник,

 • -Помош при паркирање,

 • -Темпомат,

 • -Серво управувач,

 • -Мултифункционален волан,

 • -Борд компјутер,

 • -Регулирање волан

Безбедност

 • -ABS антиблокирачки систем на сопирачките,

 • -ESP електронска стабилизирачка програма,

 • -ESP Off-road,

 • -Асистент при поаѓање,

 • -Помош при нагорнина,

 • -Задни светла за магла,

 • -Наслони за глава

Дополнителни информации

-Алуминиумски тркала 7Jx17, -ESP електронска стабилизациска програма, -Серво волан , -Воздушни перничиња за возач и совозач, -Странични воздушни перничиња и воздушни завеси, -Електронска имобилизација (заштита од кражба), -Централно заклучување со далечинско, -Поднесување на висината на светлата, -Електрично поднесиви ретровизори , -Тонирани стакла, Задна делива клупа, -Автоматска паркинг кочница, -Радио CD уред, -Поцинкувана каросерија, Појачани браници , -Мануелно висинско подесување на предните седишта -"Inspiration", ISOFIX приклучок за детски седишта, -Hill-start assist - помош при тргнување на угорнина, -XENON Plus, -Koжen 4-крак волан

Странична лента

Продавач

ПОРШЕ СКОПЈЕ
бул. Босна и Херцеговина бр. 4

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha

Блиски по цена автомобили