icon icon

Съдържание

назад кон листата со понуди

Број на понуда: 5607

VW Passat Business 2.0 TDI 4Motion 200kS 7-DSG

ПОРШЕ СКОПЈЕ

 • БојаСина  металик
 • Прва регистрацијаМарт 2021
 • Изминати километри89 427 км.
 • Моќност200 hp.
 • ГоривоДизел

Технички карактеристики

 • Работна зафатнина1 968 cm³
 • Тип на менувачАвтоматски
 • Број на врати4/5
 • Погон на4x4

Надворешност

 • -Алуминиумски бандажи,

 • -Фарови за магла

Внатрешност

 • -Имобилајзер,

 • -Централно заклучување,

 • -Електрика на прозори / Ел на ретровизори,

 • -Климатроник,

 • -Навигациски систем,

 • -Помош при паркирање,

 • -Асистент за долги светла,

 • -Темпомат,

 • -Серво управувач,

 • -Мултифункционален волан,

 • -Борд компјутер,

 • -Кожен волан,

 • -Регулирање волан

Безбедност

 • -ABS антиблокирачки систем на сопирачките,

 • -ESP електронска стабилизирачка програма,

 • -Асистент при поаѓање,

 • -Помош при нагорнина,

 • -воздушни перничиња,

 • -ASR контрола на пролизгување,

 • -Наслони за глава

Дополнителни информации

Воздушно Перниче за возач и совозач, систем за воздушни перничиња за предни и задни патници, App-Connect, АВТОМАТСКА КОНТРОЛА НА далечина ACC "stop and go", надворешни ретровизори електрично прилагодливи со загревање, држач за чаши (2) напред, Hill assist, хромирани ленти на страничните прозорци, помош за паркирање-предупредувачки сигнали во случај на пречки во предниот и задниот дел, Електронска сопирачка за паркирање вкл. Функција за автоматско задржување, програма За Електронска Стабилизација и електромеханички засилувач на сопирачките, автоматско префрлување на долги светла, далечинско отклучување на багажната врата, ламинирано заштитно стакло на шофершајбната Детекција на Пешаци, подот на багажниот простор може да се постави на нивоа, isofix држачи за задржување, внатрешно светло преден и заден дел со функција за одложување и затемнување на исклучување, Климатроник, LED светла за магла и светла за свиоци, LED задни светла, LED фарови СО дневни светла за трчање, Мултифункционален волан во кожа, со лопатки за менување, прилагодување на опсегот на фаровите, мултифункционален дисплеј "Премиум" со повеќебоен дисплеј, откривање замор, верзија за непушачи, асистент за итни сопирачки " Фронт Ассист " ,АВТОМАТСКА КОНТРОЛА НА далечина АЦЦ ДО 210 км/ч), пакет Light & Sight , Сензор За Дожд, индикатор за проверка на гумите (пасивен), Тркала: 4 алуминиумски тркала "Истанбул" 7јх17, копче на рачката на менувачот од кожа, систем за стартување без клуч Серво волан, Седишта: со предни лумбални потпори, Телефонски интерфејс

Странична лента

Продавач

ПОРШЕ СКОПЈЕ
бул. Босна и Херцеговина бр. 4

Автомобилот, што го одбравте:

Барање

captcha